Daugiau nei 95 proc. iš 173 anketas užpildžiusių konferencijos dalyvių – verslo įmonių atstovų – patvirtino energetinio efektyvumo sprendimų aktualumą. „Susidomėjimas konferencija tik patvirtina, kad energijos tausojimo idėjos ir sprendimai jau yra nebe įmonių įvaizdžio, o verslo strategijų dalis ir kad tai itin svarbu tiek pramonės įmonėms, tiek visuomeninės paskirties įstaigoms. Gamybos ir verslo procesų optimizavimas, kompleksinių sprendimų taikymas siekiant minimalių energijos sąnaudų, inovacijos – šie pranešimai sulaukė geriausio įvertinimo, nes konkurencijos aplinkoje tokie sprendimai padeda siekti efektyvumo“, – apie konferencijos dalyvių apklausos rezultatus sako Renata Gaudinskaitė, LESTO socialinės atsakomybės projektų vadovė.
Pasak jos, konferencijos dalyvių išsakyti lūkesčiai rodo, kad energetinio efektyvumo srityje dar galime nuveikti daug. "Šiuo metu Lietuvoje panaudojamos elektros energijos kiekis vienam BVP vienetui sukurti yra beveik dvigubai didesnis nei ES vidurkis, rodo „Eurostat“ duomenys. Įmonėms konkuruojant su Europos gamintojais tenka ieškoti realių taupymo ir technologinių sprendimų, racionaliai elektros energiją vartojančių prietaisų, modernizuoti elektros energijos apskaitą ir diegti kitas inovacijas – todėl ilgainiui šis atotrūkis turės mažėti,“ – teigia R. Gaudinskaitė.
Visus metus Lietuvos įmonės kviečiamos savanoriškai prisijungti prie „Žaliojo protokolo“ iniciatyvą palaikančiųjų sąrašo. Šis protokolas patvirtina, kad įmonės ir organizacijos nori prisidėti prie „žalesnio“ ir racionalesnio pasaulio – pritaria idėjoms, skatinančiomis racionalų elektros energijos vartojimą ir siekia jas taikyti praktikoje - įgyvendinti energijos vartojimo efektyvumo priemones ir skatinti tai daryti savo darbuotojus bei kolegas. „Žaliąjį protokolą“ pasirašiusių įmonių skaičius peržengė 100.