Reguliuojama kainos dalis keičiasi ir visiems gyventojams, nepriklausomai nuo to, ar jie jau pasirinkę nepriklausomą tiekėją, ar jiems užtikrinama garantinio tiekimo paslauga.
Nepriklausomo elektros energijos kainą sudaro dvi dalys – valstybės reguliuojama kainos dalis ir elektros energijos tiekėjo kainos dalis. Fiksuotus planus pasirinkusiems klientams visą kainos fiksavimo laikotarpį nesikeičia tiekėjo kainos dalis – ji lieka tokia, kokia sutarta su tiekėju.
Vis dėlto, keičiantis reguliuojamai kainos daliai, tai gali turėti įtakos bendrai galutinei kilovatvalandės kainai. Šiuo konkrečiu atveju reguliuojamos kainos dalies pokytis yra nežymus, todėl klientų galutinės elektros energijos kainos jis iš esmės nekeis.
Iš ko susideda galutinė elektros energijos kaina?
Galutinė elektros energijos kilovatvalandės kaina susideda iš šių dedamųjų:
- Nepriklausomo elektros tiekėjo kainos dalies, kuri apskaičiuojama prie elektros energijos įsigijimo kainos pridedant balansavimo dedamąją, kliento vartojimo profilio koeficientą, biržos prekybinius mokesčius, poreikio pokyčio rizikos mokestį, kainų skirtumų tarp zonų dalį ir kt.
- Reguliuojamos kainos dalies, kurią sudaro persiuntimo paslaugos kaina ir skirstymo dedamoji, taip pat viešuosius interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) kaina ir skirstymo paslaugos papildoma dedamoji (SPPD).
Pabrėžtina, jog elektros energijos tiekėjo fiksuota kainos dalis nesikeičia visą su tiekėju sutartą kainos fiksavimo laikotarpį, o keičiasi nuo elektros energijos tiekėjo niekaip nepriklausanti reguliuojama elektros kainos dalis.
Kainos pokytis nuo 2025 m. sausio 1 d. įvyks automatiškai, klientams nereikia nieko daryti.