„Taip vadinami šaltieji bandymai, tai pirmas bandymų etapas, kurį užbaigus ir įsitikinus, kad technologinę įrangą saugu leisti naudojant kurą, Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro blokas bus paruoštas antram – karštųjų bandymų – etapui, po kurių prasidės energijos gamyba“, – sako VKJ vadovas Mantas Burokas.
Be aukščiau minėtų technologinės įrangos bandymų, taip pat pradėti atskirų pastatų inžinerinių sistemų, tokių kaip geriamasis ir gaisrinis vandentiekis, šildymas, vėdinimas ir oro kondicionavimas bandymai. Visi atliekami bandymai, tai intensyvaus pasiruošimo visų technologinių sistemų paleidimo-derinimo darbams dalis.
VKJ bus viena moderniausių tokio tipo jėgainių visoje Europoje. Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sudarys kiek daugiau kaip 90 MW, o šiluminė galia – apie 230 MW.
Jėgainėje energija nuo 2020 metų pabaigos gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus biokuro jėgainės dalies projektą energija bus gaminama ir iš biokuro. Atliekų jėgainė per metus sutvarko ir energija paverčia apie 160 tūkst. tonų komunalinių atliekų, o biokuro jėgainėje bus panaudojama apie 500 tūkst. tonų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis.