Vilniuje startavo hidrauliniai bandymai ir remonto darbai, kurių metu laikinai atjungiamas karštas vanduo

Didžiausias šilumos ir karšto vandens tiekėjas šalyje AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) jau pradėjo intensyvų pasiruošimą naujam šildymo sezonui, rašoma VŠT pranešime spaudai.
Hidrauliniai_bandymai
Hidrauliniai_bandymai / Vilniaus šilumos tinklų nuotr.

Bendrovė iki rudens patikrins ir šildymo sezonui parengs 758 km ilgio šilumos tiekimo tinklą, kuriuo į klientų namus keliauja šiluma ir karštas vanduo. Šių darbų metu neišvengiamas laikinas karšto vandens atjungimas, todėl gyventojai kviečiami iš anksto pasitikrinti, kada jų namuose nebus karšto vandens, tai padaryti galima bendrovės interneto svetainėje.

Hidrauliniai bandymai – efektyvus būdas patikrinti po žeme glūdinčių vamzdynų stiprumą ir techninė būklę. Tokių bandymų metu iš anksto numatytoje šilumos trasos atkarpoje keliamas slėgis, kuris leidžia aptikti tokius defektus kaip korozija, įtrūkimai ir juos pašalinti. Tuo pačiu metu atliekami ir kiti svarbūs remonto darbai, kurie būtini siekiant išvengti šilumos ir karšto vandens tiekimo nesklandumų žiemą. Kasmet atlikti šiuos darbus šilumos ir karšto vandens tiekėjus įpareigoja ir Šilumos ūkio įstatymas.

„Jaučiame didžiulę atsakomybę prieš savo klientus, todėl vos pasibaigus šildymo sezonui pradedame ruoštis naujam. Nuolat gyventojų komfortą užtikrinanti infrastruktūra, kurios vidutinis amžius siekia apie 30 metų, natūraliai dėvisi. Taigi šiltasis metų laikas įprastai yra skiriamas jos patikrinimui ir būtinam remontui. Darbus planuojame maksimaliai efektyviai ir darome viską, kad neišvengiamas karšto vandens atjungimas būtų kaip įmanoma trumpesnis“, – sako VŠT Infrastruktūros komandos vadovas Jonas Kimontas.

Karšto vandens atjungimo laikas kasmet trumpėja

Atliekant hidraulinius bandymus ir dalį kitų remonto darbų, net ir laikinas karšto vandens išjungimas yra neišvengiamas. Viena iš priežasčių – daugiabučių namų šilumos punktuose esantys šilumokaičiai, kurie gamina karštą vandenį. Pastarieji nėra nepritaikyti padidintam slėgiui ir jų neatjungus bandymų metu gali sugesti.

Didžiausią šilumos tiekimo tinklą Lietuvoje valdanti VŠT kasmet deda pastangas, kad karšto vandens atjungimo laikas klientams būtų kaip įmanoma trumpesnis.

„Jeigu 2016 m. vidutiniškai vilniečiams be karšto vandens tekdavo pakentėti beveik tris paras, tai dabar dėl tokių patikrinimų karštas vanduo laikinai atjungiamas trumpiau nei parai. Jeigu aptinkame rimtesnį defektą, karšto vandens tiekimas gali būti nutrauktas iki penkių parų – maždaug tiek užtrunka sudėtingo defekto remontas dirbant maksimaliomis pajėgomis“, – sako J.Kimontas.

Daugiabučiuose karšto vandens sklendes užsuka ir atsuka namų administratoriai, todėl šiame procese labai svarbus ir jų operatyvus darbas. Tam, kad VŠT užbaigus darbus į klientų namus sugrįžtų karštas vanduo, kiekviename daugiabutyje karšto vandens sistemų prižiūrėtojas privalo kaip įmanoma greičiau atsukti sklendes ir taip atnaujinti tiekimą konkretaus namo butams.

Kviečia pasitikrinti iš anksto

Hidraulinių bandymų darbai kasmet kruopščiai planuojami, todėl gyventojai iš anksto gali sužinoti, kada jų daugiabutyje bus laikinai atjungtas karštas vanduo. Ši informacija pateikiama bendrovės internetinėje svetainėje www.chc.lt – tereikia suvesti namo adresą specialiame paieškos laukelyje.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad hidraulinių bandymų grafikas gali būti koreguojamas priklausomai nuo to, kokių defektų randama ir kiek užtrunka juos pašalinti. Todėl informacija apie karšto vandens išjungimus svetainėje taip pat yra koreguojama ir patikslinama pagal atliekamų darbų eigą.

„Karštas vanduo – svarbi kasdienio komforto dalis, prie kurios esame įpratę, todėl net ir laikinas, bet neišvengiamas karšto vandens atjungimas gyventojams kelia nepatogumų. Dirbame klientui ir dėl kliento, todėl didelį dėmesį skiriame informavimui. Gyventojus, kurie mūsų savitarnos svetainėje yra pateikę savo kontaktus, apie atjungimus SMS žinutėmis informuojame iš anksto. Žinome, kad dalis klientų prie mūsų darbų derina savo atostogas, planuoja išvykas į sodybas, todėl pasinaudoja galimybe mūsų svetainėje iš anksto pasitikrinti, kada jų namuose laikinai nebus karšto vandens“, – sako VŠT Klientų komandos vadovas Laurynas Jakubauskas.

VŠT prašo klientų nepamiršti savitarnos svetainėje atnaujinti savo kontaktų, jeigu jie keitėsi, tam, kad gyventojus pasiektų aktuali informacija apie numatomą karšto vandens išjungimą, planuojamą darbų trukmę.

Dažniausiai užduodami klausimai apie hidraulinius bandymus

Kaip sužinoti, kada bus laikinai nutraukiamas karšto vandens tiekimas dėl hidraulinių bandymų ar kitų remonto darbų?

Gyventojus apie planuojamą karšto vandens atjungimą dėl hidraulinių bandymų ar remonto darbų AB Vilniaus šilumos tinklai informuoja el. paštu, pranešimu savitarnos svetainėje ir SMS žinute.

Taip pat įmonės tinklalapyje www.chc.lt įvedę namo adresą galima matyti planuojamų karšto vandens atjungimų datas konkrečiame name.

Ką daryti, jeigu noriu gauti pranešimus SMS žinute apie karšto vandens atjungimą?

Prašome pateikti ar atnaujinti savo kontaktinį telefono numerį savitarnos svetainės paskyroje arba telefonu 19118, kad ateityje iš anksto gautumėte pranešimus apie laikinus karšto vandens atjungimus dėl remonto darbų ar hidraulinių bandymų.

Iš kurio vandens čiaupo reikėtų naudoti vandenį, jeigu karštas vanduo atjungtas?

Laikinai sustabdžius karšto vandens tiekimą, vandenį reikėtų naudoti iš šalto vandens čiaupo.

Kodėl atliekami hidrauliniai ir kiti remonto darbai?

Kasmetiniai šilumos trasų bandymai ir remonto darbai atliekami siekiant užtikrinti kokybišką ir patikimą paslaugų tiekimą, sumažinti avarijų riziką per šildymo sezoną. Vamzdynų stiprumas ir techninė būklė tikrinami atliekant hidraulinius bandymus. Tai – efektyvus būdas nustatyti tokius vamzdynų defektus kaip korozija ar įtrūkimai. Atlikti tokius bandymus Lietuvos šilumos tiekėjus įpareigoja ir Šilumos ūkio įstatymas.

Kodėl atliekant hidraulinius bandymus ir kai kuriuos remonto darbus būtina atjungti karšto vandens tiekimą?

Atliekant hidraulinius bandymus ir dalį kitų remonto darbų, net ir laikinas karšto vandens išjungimas yra neišvengiamas. Viena iš priežasčių – daugiabučių namų šilumos punktuose esantys šilumokaičiai, kurie gamina karštą vandenį. Pastarieji nėra nepritaikyti padidintam slėgiui ir jų neatjungus bandymų metu gali sugesti. Atliekant vamzdynų remontą ar rekonstrukcijas, šilumos tiekėjas iš tam tikrų tinklo ruožų privalo išleisti termofikacinį vandenį, todėl tokiu atveju paslaugos tiekimas nėra įmanomas.

Kiek gali užtrukti laikinas karšto vandens atjungimas?

AB Vilniaus šilumos tinklų komanda, atliekanti hidraulinius bandymus, nuoširdžiai daro viską, kad laikinas karšto vandens atjungimo laikas būtų kaip įmanoma trumpesnis. Pastangos duoda rezultatų. Per penkerius metus vidutinis karšto vandens atjungimo laikas dėl hidraulinių bandymų sutrumpėjo kiek daugiau nei dvigubai – 2016 m. vidutiniškai klientai be karšto vandens būdavo arti trijų parų (2,72 paros), pernai šis laikas jau buvo sutrumpėjęs iki kiek mažiau nei paros.

Karšto vandens atjungimo laikas priklauso ir nuo to, ar rastas vamzdyno defektas, kurį reikia pašalinti. Trukmę lemia ir namų administratorių darbo greitis – būtent jų paskirtas šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas konkrečiame užsuka ar atsuka sklendes.

Kas įjungia karšto vandens tiekimą daugiabučiuose?

AB Vilniaus šilumos tinklų komandai užbaigus hidraulinį bandymą ir / ar defektų šalinimo darbus, namų administratorius ar pastatų savininkus informuoja apie karšto vandens tiekimo atnaujinimą. Sklendes namo viduje atsuka šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas.

Ką daryti, jeigu gavau pranešimą, kad hidrauliniai bandymai ir remonto darbai baigti, bet karšto vandens dar nėra?

Tokia situacija reiškia, kad Jūsų namo šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas dar neatsuko sklendžių, nors karšto vandens tiekėjas Jūsų namui karštą vandenį jau tiekia. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į savo namo administratorių ar bendriją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis