Pasak Monikos Navickienės, pakeitimu norima neišskirti pensijos amžiaus ir dirbančių žmonių. Dabar numatyta, kad dirbantiems kompensacijos skiriamos trims mėnesiams, o po to iš naujo vertinamos jų pajamos ir kompensacijos pratęsiamos arba ne.
„Pakeitimas yra aktualiausias dirbantiems ir uždirbantiems vidutines pajamas žmonėms. Apie du trečdaliai dirbančiųjų pataiko į tas vidutines pajamas gaunančių žmonių tikslinę auditoriją“, – posėdyje sakė ministrė.
„Šeima, auginanti du vaikus, už šildymą neturėtų mokėti daugiau nei 45 eurų, nepaisant to, kokia bus šildymo kaina“, – pridūrė ji.
M.Navickienė teigė besitikinti, kad priėmus pakeitimus, dėl kompensacijų kreipsis apie 20-30 proc. daugiau gyventojų.
„Su dabartiniu reguliavimu matome, kad apie 243 tūkst. unikalių šildymo kompensacijų gavėjų – apie 60 proc. daugiau nei praėjus sezoną – kreipėsi dėl šildymo kompensacijų, su šiuo mechanizmu galime tikėtis apie 20-30 proc. padidėjimo besikreipiančių asmenų“, – spaudos konferencijoje po Vyriausybės posėdžio sakė ministrė.
Ji atkreipė dėmesį, kad kompensacijos priklauso ne tik gaunantiems centralizuotą šilumą, bet ir besišildantiems kitomis kuro rūšimis.
Jei pritars Seimas, dėl šildymo kompensacijų gyventojai galės kreiptis šildymo sezonui dar neprasidėjus, jau rugsėjo pabaigoje.