Leidinio duomenimis, bendrovė aktyviai derasi su rangovais, kuriems siūlo papildomą užmokestį už dalis ir remontą ir prašo nedelsiant suteikti pagalbą. Tarp rangovų „The Wall Street Journal“ mini, be kita ko, Italijos „Saipem“ ir Jungtinių Valstijų „Baker Hughes“.
Pasak vieno iš Saudo Arabijos pareigūnų, išlaidos darbams gali siekti šimtus milijonų JAV dolerių.
„Mes karštligiškai ieškome dalių. Vaizdas nėra toks palankus, kaip būtų galima pamanyti“, – pareiškė vienas iš dienraščio šaltinių Saudo Arabijoje.
Tyrimų bendrovės „IHS Markit“ analitikai skaičiuoja, jog atstatymo darbai tęsis nuo dviejų iki devynių mėnesių, ir sako, jog laikas priklausys nuo pažeidimų masto ir nuo visų būtinų dalių prieinamumo.
Pasak šaltinių, kai kuriems darbams gali prireikti iki dvylikos mėnesių, nes reikės pagaminti specialią unikalią įrangą, ją pristatyti ir įrengti.
Tuo tarpu „Saudi Aramco“ vadovai oficialiai skelbia, jog gavyba bus visiškai atkurta iki šio mėnesio pabaigos.
Rugsėjo viduryje „Saudi Aramco“ kompleksai šalies rytuose, įskaitant didžiausią pasaulyje naftos apdorojimo įmonę ir Churaiso naftos telkinį, buvo atakuoti bepilotėmis skraidyklėmis.
Naftos gavyba Saudo Arabijoje dėl šių atakų sumažėjo perpus, arba 5,7 mln. barelių per dieną.
Atsakomybę prisiėmė Jemeno husių sukilėliai, tačiau Jungtinės Valstijos tuo suabejojo ir dėl atakų apkaltino Irano vyriausybę. Tačiau Teheranas atmeta šiuos kaltinimus.