„Pirmas dalykas, reikia pasakyti, kad rinkose situacija yra šokiruojanti – elektros energijos ir dujų kainos didėja 30–40 proc. Gera žinia yra ta, kad vartotojams tokia proporcija augimas neatsilieps. Vyriausybė, kartu su kainų komisija ir įmonėmis, padarė viską, kad tą didėjimą sumažintų. Jei ne tos pastangos, kainos augtų ne 15–20 proc., o 25–30 proc.“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė Ž.Vaičiūnas.
Anot jo, taip pat reikia suprasti, kad šokas yra rinkose – gyventojai tokio pat šoko nejaus. Pasak ministro, kalbant apie elektros energijos brangimą, taip pat reikėtų atskirti verslą ir buitinius vartotojus.
„Reikia atskirti verslą ir buitinius gyventojus (...) Jau dabar verslas beveik visus metus moka didesnę kainą už elektros energiją, nes verslas visą elektros energiją perka rinkoje (...) Gyventojams didėjimas yra vėluojantis ir atsiliepia tik po tam tikro laiko. Tas didėjimas buvo maksimaliai sumažintas.“ – sakė Ž.Vaičiūnas
Kainų komisijos pirmininkė Inga Žilienė trečiadienį teigė, kad elektros ir dujų kainos buitiniams vartotojams kitąmet turėtų augti apie 15 proc.
Savo ruožtu Ž.Vaičiūnas sako, kad elektra vartotojams nuo kitų metų turėtų brangti 1,7 cento už kilovatvalandę.
BNS žiniomis, standartinis vienos laiko zonos tarifas turėtų didėti nuo 11,3 iki 13 centų už kilovatvalandę (su PVM), o plano „namai“ – nuo 9,7 iki 11,4 cento.