Žaliųjų savivaldybių reitingas 2021: kas tapo lyderėmis, o kurioms reikėtų pasitempti?

Ekologijai, tvarumui ir „žalumui“ vis aktyviau skverbiantis į visas gyvenimo sritis, 15min pristato Žaliųjų savivaldybių reitingą 2021. Tai gera proga savivaldybėms pasilyginti iki šiol nuveiktus darbus aplinkos apsaugos srityje ir, galbūt, paskatinti dalintis gerosiomis praktikomis. Pirmą kartą 15min iš aštuonių kriterijų sudarytas Žaliųjų savivaldybių reitingas užfiksavo šalies kurortų triumfą.
Žaliosios  savivaldybės 2021
Žaliosios savivaldybės 2021 / Donato Gvildžio Iliustr.

Svarbu pažymėti, kad reitinge sąmoningai nevertintas „gyvosios gamtos“ kriterijus – miškai, vandens telkiniai, parkai ir kita. Nepaisant to, Lietuvos ir užsienio turistų pamėgtos Birštono, Palangos, Druskininkų ir Neringos savivaldybės pasidalino pirmas keturias vietas. Šalia liko Trakų savivaldybė, kurią dėl jos gamtos taip pat mėgsta poilsiautojai.

Savivaldybės reitinge buvo vertintos pagal šiuos aštuonis kriterijus: daugiabučių namų renovacijos rodiklis, biokuro dalis centriniame šildyme, tarša iš stacionarių objektų, elektra varomų automobilių skaičius (elektromobiliai ir hibridai), elektromobilių įkrovos stotelių skaičius, dviračių takų ilgis, surūšiuojamų atliekų kiekis ir elektrą gaminančių vartotojų skaičius savivaldybėse.

Dešimtuką taip pat papildo Lazdijų, Kauno rajono, Molėtų, Varėnos ir Prienų savivaldybės.

O reitingo gale liko Pagėgių, Mažeikių, Šalčininkų, Visagino ir Švenčionių savivaldybės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų