„Siūlykite savo kainą ir reikalingą kiekį“, – ragina Vytautas. Savo kainą jis jau pasiūlė: dešimt rinkinių pirkėjui atsieitų 500 litų, šimtas rinkinių – 4400 litų.
Kitaip tariant, pardavęs 10 rinkinių Vytautas uždirbtų 100 litų, šimtą – 400 litų.
Savo pelno dalį nuo skelbimo įdėjimo pradžios kaunietis šiek tiek sumažino, nes iš pradžių už rinkinį jis pageidavo 60 litų, dešimčiai rinkinių būtų tekę atseikėti 550 litų, o šimtui – ir visus 5000 litų.
Siūlykite savo kainą ir reikalingą kiekį.
„Galimas siuntimus ir į kitus miestus“, – skelbime sako Vytautas.
Prekyba – vangi
15min.lt susisiekė su kauniečiu Vytautu. Vyras buvo nekalbus, bet kamantinėjamas prisipažino: „Noriu uždirbti 10 litų, bet visi įsivaizduoja, kad esu sukčius ir aferistas. Sulaukiau tik nemalonumų ir piktžodžiavimų.“
Prekyba esą labai vangi: vienas žmogus nupirko 2, kitas – 3 maišelius. Vytautas tikisi, kad pardavimai suaktyvės prieš pat šventes. Jis orientuojasi į skubantį žmogų, neturintį laiko eurų rinkinių įsigyti oficialiose pardavimo vietose.
Kaip Vytauto rankose atsidūrė dešimtys naujos valiutos rinkinių, jei vienam žmogui vienu metu jų galima nusipirkti vos penkis?
„Nežinau, na, kaip ir visiems – po penkis maišelius“, – sakė kaunietis, pats šiek tiek esą užsiimantis monetų kolekcionavimu.
Nusikaltimo nedaro?
Jokio nusikaltimo, kad lietuviškų euro monetų rinkinius pardavinėja antrinėje rinkoje, Vytautas neįžvelgia. Lietuviškų eurų paketų siūloma ir „eBay“ – ten jie kainuoja 15 eurų (51,8 Lt).
Jokio biznio čia nėra: jei kas nors netyčia nupirks, vieną kitą litą užsidirbsiu.
„Jokio biznio čia nėra: jei kas nors netyčia nupirks, vieną kitą litą užsidirbsiu. Juk yra visokių žmonių: kodėl dalis iš banko neina skolintis, juk ten pinigai pigiausi, o skolinasi privačiai už dvigubai ar net trigubai didesnes palūkanas?“ – svarstė vyriškis.
Lietuviški eurų monetų rinkiniai yra skirti visuomenei susipažinti su būsimąja nauja atsiskaitymo priemone. Kiekvieną visuomenei skirtą rinkinį sudaro 23 lietuviškos Vyčiu paženklintos eurų monetos: po tris 1, 2, 10, 20 bei 50 euro centų ir 1 bei 2 eurų monetas, taip pat dvi 5 euro centų monetos.
11,59 euro monetų rinkiniai oficialiose pardavimo vietose kainuoja 40 litų.
Ragina neužkibti ant kabliuko
Lietuvos banko komunikacijos vadovas Giedrius Simonavičius siūlo nepasitikėti įvairiausio plauko skelbimais internete, kur eurai parduodami už didesnę nei oficialią kainą.
„Visa tai gali būti traktuojama kaip bandymas pasipinigauti. Raginame gyventojus saugoti savo pinigus, būti budrius ir euro rinkinius pirkti tik oficialiose jų pardavimo vietose – Lietuvos banko kasose, komercinių bankų skyriuose ir Lietuvos pašte. Bet kokie bandymai perpardavinėti valiutą kelia įtarimų, vadinasi, žmogus gali nukentėti“, – aiškino G.Simonavičius.
Bet kokie bandymai perpardavinėti valiutą kelia įtarimų, vadinasi, žmogus gali nukentėti.
Tokių internetinių skelbimų Lietuvos bankas netiria ir teisėsaugos pareigūnų dėmesio į juos neatkreipia.
„Privačią nuosavybę saugo įstatymas, o kaip su ja elgtis – jau savininko reikalas. Uždrausti tokios prekybos negalime, tačiau raginame nepasimauti ant kabliuko. Dar kartą kartoju: tikrus eurus galima įsigyti tik oficialiose vietose – visur kitur gali būti apgavysčių, pradedant kaina, baigiant tikrumo elementais“, – pabrėžė G.Simonavičius.