Kaip praneša LNK žinių laida „Labas vakaras, Lietuva“, Panevėžio rajone jau pasitaikė atvejų, kai senolis gavęs pensiją ją visą per vieną kartą išleido parduotuvėje. „Jis nežino tų pinigų vertės. Jam atrodo viskas pigu. Išleidžia visus pinigus ir po to neturi už ką gyventi“, – pasakojo pensininko sesuo Vanda Valiaugienė.
Paįstrio seniūnija šiuo metu tvarko dokumentus, kad moteris taptų vyriškio globėja ir galėtų prižiūrėti brolio pinigus.
Paįstrio seniūnas Virginijus Šliažas sako, kad kuriozinių situacijų seniūnijoje yra ir daugiau. „Vienas žmogus gavęs neįgalumo pensija pasakė, kad jam tų spalvotų popieriukų nereikia ir visus pinigus sukišo po pečiumi. Jis pareiškė, kad ir ateityje taip padarys. Tas žmogus turi jį globojančią kaimynę, kuri jį apskalbia, pakuria pečių. Teko gavus to žmogaus sutikimą rašyti įgaliojimą kaimynei, kad ji administruotų jo pinigus“, – pasakojo seniūnas.
Kai kurie senoliai eurą ne konvertuoja, bet lygina jį su sovietiniais rubliais. „Taip, taip, taip. Anksčiau batonas kainavo 12 kapeikų ir dabar jis kainuoja eurą ir 12 kapeikų“, – įsitikinęs Panevėžio rajono gyventojas Andrius Berkys.
„Labas vakaras, Lietuva“ laidos teigimu, Panevėžio rajono parduotuvių savininkai teigia, kad sausį jų pelnas padidėjo iki 10 proc., nes žmonės prieš euro įvedimą norėjo išleisti litus ir gausiai pirko aliejų, kavą, cukrų, miltus. Tačiau vasarį pelnas krito trečdaliu. Manoma, kad žmonės atsargiau elgiasi su nauja valiuta arba dar turi anksčiau prisipirktų produktų.