1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: inovatoriams skirta beveik 1,8 mln. eurų ES investicijų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pagal priemonę „InoStartas“ paskirstė beveik 1,8 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų lėšų 11-ai pradedančiųjų inovatorių projektų. Finansavimą gavo Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestuose, Alytaus, Klaipėdos, Utenos, Mažeikių, Panevėžio ir Utenos rajonuose bei Kazlų Rūdos savivaldybėje veikiančios įmonės, rašoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešime spaudai.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.

Šiais projektais bus kuriamos ir vystomos medicinos, transporto, energetikos, žemės ūkio, dirbtinio intelekto ir kituose sektoriuje naudojamos inovatyvios technologijos. Finansavimas paskirstytas 10 labai mažų ir 1 mažai įmonei. Šios lėšos – iš numatyto 1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai plano, kuriuo siekiama sustiprinti Lietuvos ekonomiką.

„Lietuvos regionuose veikia kūrybingi inovatoriai, kuriantys ir vystantys rinkos poreikius atitinkančias technologijas. Taip jie didina ne tik savo žinomumą ir konkurencingumą, bet ir sukuria daugiau galimybių Lietuvai. Tai rodo, kad, investuodami į inovatyvių produktų kūrimą, einame teisingu keliu – šis pasirinkimas jau artimiausioje ateityje duos realios naudos“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Paskirstytomis priemonės „InoStartas“ lėšomis medicinos srityje bus kuriamas ir vystomas išmaniųjų marškinėlių prototipas ir klinikinių tyrimų saugumo bei efektyvumo patikrinimo priemonės, taip pat – inovatyvus glitimo kiekio žmogaus organizme biojutiklis. Šioje srityje taip pat planuojama sukurti naujus ir tobulinti jau esamus vaistinius preparatus.

Vystant energetikos sritį, bus kuriama vertikali vėjo jėgainė, o siekiant transporto ir technologijų plėtros, – inovatyvi daugiasluoksnė paskirstytų duomenų perdavimo ir apdorojimo sistema elgsenai atpažinti ir sprendimams priimti realiu laiku, taip pat kitos inovatyvios duomenų perdavimo sistemos. Inovacijos bus diegiamos ir dirbtinio intelekto srityje.

Žemės ūkio srityje planuojama kurti dirbtiniu intelektu grįstą akmenų, trukdančių žemės ūkio veiklai, atpažinimo ir jų optimalaus surinkimo maršruto sudarymo sistemą.

„Sulaukėme ypač didelio pareiškėjų susidomėjimo, todėl priėmėme sprendimą finansuoti ne tik aukščiausius balus surinkusius 11 projektų, bet ir antruoju etapu – dar 36 projektus, kuriems, padidinus kvietimo sumą, skirsime 5,7 mln. eurų. Tikimės, kad tai leis sukurti tokias technologijas, kurios padėtų tiek kasdieniame gyvenime, tiek profesinėje veikloje“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Pagal priemonę „InoStartas“ vykdomos taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos, sukurtų produktų patentavimas ir įgyvendinant projektą sukurto produkto parengimo rinkai veikla.

Didžiausia galima projektui skirta finansavimo suma – 200 tūkst. eurų, mažiausia – 40 tūkst. eurų. Didžiausia galima skirti finansavimo lėšų suma patentavimo veiklai – iki 30 tūkst. eurų, o sukurto produkto parengimo rinkai veiklai – iki 80 tūkst. eurų.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos paskelbs kvietimų finansavimui gauti, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Finansavimas pagal priemonę „InoStartas“ skiriamas iš 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų