Susiraskite darbą
Jei įstojote į valstybės nefinansuojamą vietą ir papildomi pinigai praverstų, verta susirasti darbą.
Papildomas įplaukas galėsite panaudoti pragyvenimo išlaidoms, kurioms kitaip tektų skolintis pinigų, padengti, taip pat susimokėti už vadovėlius ir kitus mokymosi reikmenis.
Jei turėsite pakankamai papildomų lėšų, galite netgi mokėti įmokas už studijų paskolas.
Finansų ekspertas Jordanas Mangalimanas sako, kad reikėtų pasidomėti, kokius darbus galėtumėte dirbti pernelyg nenutolę nuo studentų miestelio, kad susisiekimas nebūtų pernelyg komplikuotas.
Pasak jo, darbas ne visą darbo dieną ne tik atneša papildomų pinigų, bet ir suteikia patirties bei organizacinių įgūdžių, reikalingų jūsų karjerai.
Susidarykite biudžeto planą
„Mission Lane“ vyriausioji skolinimo pareigūnė Lisa Fischer sako, kad pirmieji studijų metai yra puikus metas jauniems žmonėms pradėti mokytis, kaip efektyviai valdyti savo finansus.
Anot jos, tai apima ne tik savo finansinės padėties supratimą, bet ir mėnesinio biudžeto ar išlaidų plano, pagrįsto realiais skaičiais ir faktais, sudarymą. Tam puikiai tinka nemokamos programėlės arba paprasčiausias „Excel“.
Gyvenkite taupiai
Net jei tėvų namuose gyvenote netaupydami, gyvenant bendrabutyje įpročius teks pakeisti.
Jennifer Seitz, dirbanti „Greenlight“ švietimo direktore, sako, kad universiteto studentai turi sutelkti dėmesį į „poreikius“, o ne į „norus“.
„Apsiperkant gali būti lengva pasiduoti pagundai pirkti daiktus, kurių norite, bet ne tuos, kurių jums reikia“, – sakė ji.
Išnaudokite siūlomas naudas
Pasak J.Mangalimano, studentai turėtų naudotis universiteto siūlomais nemokamasi ištekliais – bibliotekomis, studentų klubais ir pan.
Nemažai įmonių taip pat siūlo įvairių nuolaidų studentams.
„Visada turėkite su savimi studento pažymėjimą ir [prieš įsigydami prekę ar paslaugą] paklauskite, ar yra kokių nors nuolaidų. Tai gali padėti sutaupyti pinigų įvairiems pirkiniams, įskaitant drabužius, maistą, pramogas ir elektroniką“, – patarė ekspertas.