„Nors ekonomikos būklė iš tiesų gerėja, tačiau ilgai be darbo buvę asmenys yra palikti likimo valiai“, – teigė įdarbinimo agentūros „Express Employment Professionals“ vadovas Bobas Funkas.
Jo teigimu, pastebima tendencija, kad kuo ilgiau žmogus nedirba, tuo labiau didėja tikimybė, kad jis iš viso nustos ieškotis darbo.
Remiantis JAV federaliniais įstatymais, darbo netekusiam asmeniui finansinė parama yra mokama 26 savaites.
9 iš 10 apklausoje dalyvavusių respondentų teigė, kad jie, žinodami, kad finansinė parama tuoj baigsis, darbo ieškotų daug intensyviau.
9 iš 10 apklausoje dalyvavusių respondentų teigė, kad jie, žinodami, kad finansinė parama tuoj baigsis, darbo ieškotų daug intensyviau. Be to, apklausoje respondentai turėjo įvertinti ir kitus teiginius, susijusius su finansine parama.
Net 69 proc. pritarė minčiai, kad nedarbo išmoka suteikia laiko ieškantis kito darbo, 36 proc. sutiko, kad nedarbo išmoka leidžia žmonėms atmesti jiems nepriimtinus darbo pasiūlymus.
Be to, 40 proc. amerikiečių sakė, kad dėl gaunamos bedarbio pašalpos jie darbo neieškojo karštligiškai.
„Per pastaruosius metus stebėjome nedarbo lygio mažėjimą, tačiau kartais pernelyg lengvai pamirštame, kad kai kurie žmonės nori dirbti, tačiau yra ties darbo paieškų metimo riba“, – sakė B.Funkas.
„Tikiu, kad kiekvienas, norintis dirbti, turi turėti darbą. Neturime ignoruoti tų, kurie buvo palikti darbo rinkos nuošalyje“, – pridūrė „Express Employment Professionals“ vadovas.