7 priežastys, kodėl krenta rublio kursas

Nuo metų pradžios rublio kursas dolerio atžvilgiu nukrito 17 proc. Leidinys „Donya-e Eqtesad“ skelbia 7 pagrindines priežastis, kodėl taip atsitiko.
Rusijos rublis
Rusijos rublis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

1. Pagrindinė priežastis yra naftos kainų mažėjimas. Rusijos rublis – naftos valiuta, ir naftos kainų mažėjimas iškart atsiliepia Rusijos piniginiam vienetui. 

2.Mažėja pasitikėjimas naujomis rinkomis, todėl beveik visų naujų ekonomikų valiutos silpsta dolerio atžvilgiu. Silpsta Turkijos lira, Brazilijos realas ir netgi Australijos doleris.

3.Doleris stiprėja silpstant eurui. Rusijos rublio kursas nustatomas euro ir dolerio krepšelio atžvilgiu, todėl prastėjant euro kursui, tai atsiliepia ir Rusijos rubliui.

4.Dar viena priežastis – pernelyg didelis rublio kurso augimas prieš tai buvusiame periode. Rusijoje buvo fiksuojamas infliacijos mažėjimas, tačiau ji vis dar išlieka didelė, lyginant su kainų augimu šalyse, su kuriomis Rusija palaiko prekybinius santykius. 

5. Rusijos centrinio banko vadovybė, suvokdama pernelyg didelį rublio kurso augimą praeityje, stengiasi pažaboti infliaciją, sukurdama lankstesnį rublio kursą. Pagal prognozes, šis procesas stabilizuosis kitais metais. 

6. Rublio kurso kritimui turi ir pranešimai apie Rusijoje vykdomą kapitalo kontrolę. Pasaulio finansiniuose sluoksniuose dėl to išaugo nepasitikėjimas Rusija, dėl ko šios šalies valiutos kursas krito. 

7. Įtakos rublio kurso kritimui turėjo ir pranešimai apie kapitalo nutekėjimą iš Rusijos. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai