71 proc. pasaulio gyventojų dienos išlaidos – mažesnės negu 10 JAV dolerių

Skurdo lygis per pastarąjį dešimtmetį visame pasaulyje sumažėjo per pusę. Tačiau nepaisant to iki šiol 71 proc. pasaulio gyventojų gyvena skurdžiai arba gauna minimalias pajamas ir per dieną gali skirti ne daugiau kaip 10 JAV dolerių. Tokius skaičius atskleidė naujausia „Pew“ tyrimų centro apžvalga, rašo naujienų svetainė cnn.com.
Šiukšles rankiojantis žmogus Indijoje
Šiukšles rankiojantis žmogus Indijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Apžvalgoje yra tyrinėjami pajamų pokyčiai 111 šalių, įvykę tarp 2001 iki 2011 m.

Kai kurie ekonomistai teigia, kad spartus ekonomikos augimas besivystančiose šalyse smarkiai prisidėjo kovojant su skurdu ir auginant vidurinei klasei priklausančių žmonių skaičių visame pasaulyje.

Vis dėlto su tokiu požiūriu „Pew“ tyrėjai nesutinka ir teigia, kad pasaulinė vidurinė klasė yra gražus pažadas, bet ne realybė.

Vis dėlto, su tokiu požiūriu „Pew“ tyrėjai nesutinka ir teigia, kad pasaulinė vidurinė klasė yra gražus pažadas, bet ne realybė.

Taip, vidurinei klasei priskiriamų žmonių skaičius per dešimtmetį iki 2011 m. beveik padvigubėjo ir pasiekė 13 proc., tačiau toks rodiklis vis dar yra labai mažas.

„Pasaulis žengė didžiulius žingsnius žmones traukdamas iš skurdo, bet didžiąją dalį šio augimo sudarė pakilimas vos vienu žingsniu ekonomikos kopėčiose“, – sakė „Pew“ tyrimo centro analitikas Rakeshas Kochharas.

Indijoje buvo pastebėtas didelis skurdo lygio mažėjimas – nuo 35 proc. 2001 m. iki 20 proc. 2011 m. Tačiau dauguma anksčiau skurde gyvenusių žmonių dabar gauna minimalias pajamas, o vidurinioji klasė šalyje beveik neaugo.

Afrikoje per dešimtmetį skurdas sumažėjo nuo 49 iki 39 proc., bet ir čia beveik visas ūkio augimas buvo paremtas minimalias pajamas duodančių darbo vietų kūrimu.

Afrikoje per dešimtmetį skurdas sumažėjo nuo 49 iki 39 proc., bet ir čia beveik visas ūkio augimas buvo paremtas minimalias pajamas duodančių darbo vietų kūrimu.

„Pew“ tyrimų centras skurdžiai gyvenančiais žmonėmis vadina tuos, kurie skiria mažiau negu 2 dolerius per dieną keturių asmenų šeimai.

Žemų pajamų namų ūkiai yra tie, kurie per dieną skiria nuo 2 iki 10 dolerių.

Vidurinės klasės šeimos dienos išlaidos siekia nuo 10 iki 20 dolerių.

Kinijoje 2001–2011 m. laikotarpiu iš visų pasaulio šalių labiausiai išaugo vidurinė klasė. 2011 m. jai priklausė 18 proc. kinų, o dar 2001 m. tokių buvo vos 3 proc.

Dauguma dideles pajamas gaunančių pasaulio žmonių gyvena Europoje ir Šiaurės Amerikoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis