1. Akcijos patrauklesnės už obligacijas
Investuotojai turėtų išlaikyti subalansuotą portfelį, tačiau tuo pačiu šiek tiek labiau pirmenybę reikėtų teikti kompanijų akcijoms. 2015 metai akcijoms nebus lygiai tokie pat geri kaip 2014 metai.
2. JAV centrinis bankas bazinę palūkanų normą padidins jau kitų metų viduryje
Dėl pinigų politikos Amerikoje sugriežtinimo, grąžos normos iš aktyvų, įvertinus riziką, nebus žavinčios. Amerikos akcijų rinka atsiliks nuo kitų biržų.
3. Doleris bus stiprus
Amerikos valiutai ir toliau palaikymą suteiks pagrindinių pasaulio bankų vykdomų monetarinių politikų krypčių išsiskyrimas. Tarp viso to pasekmių bus aukso silpnumas, be to, besivystančių rinkų fone geriau seksis brandžioms akcijų rinkoms (išskyrus Amerikos).
4. Nafta ir toliau bus pigi
Dėl ir toliau išliksiančių žemų naftos kainų gali brangti vartojimo prekių sektoriuje veikiančių kompanijų akcijos, taip pat augančių Azijos šalių kompanijų akcijos. Tarp valiutų stiprėti turėtų Indijos rupija. Tuo tarpu neigiamos pingančios naftos pasekmės jau yra įvertintos šio sektoriaus atstovių akcijų kainose bei naftą išgaunančių šalių valiutų kursuose.
5. Japonijos ekonomika sutvirtės
Ekspansinė Japonijos banko veikla ir šalies nacionalinio pensijų fondo investavimo politikos pasikeitimas – tai argumentai, kodėl reikėtų investuoti į Tokijo biržoje kotiruojamų kompanijų akcijas. Tačiau užsienio investuotojai turėtų apsidrausti nuo jenos kurso svyravimų.
6. Esminiai metai euro zonai
Reformų sėkmė reikštų augimą Europos biržose, o nesėkmė reikštų ne tik kompanijų akcijų išpardavimą, tačiau ir periferinių euro zonos šalių obligacijų išpardavimą. Investuotojai turėtų tikėtis tolesnio euro pigimo bei tuo pačiu tikėtis žemos grąžos iš Vokietijos valstybinių obligacijų.
7. Nedidelis pagyvėjimas pasaulio ekonomikoje
Kitais metais reikėtų tikėtis šiokio tokio pasaulinės ekonomikos augimo paspartėjimo, o tai reiškia, kad rizikingi aktyvai tampa vis labiau pigesni.
8. Prastos besivystančių rinkų perspektyvos jau įvertintos kainose
Ekonominė aplinka besivystančiose šalyse išlieka sudėtinga, tačiau dauguma problemų jau įskaičiuotos į kainas. Investuotojai besivystančių šalių aktyvų atžvilgiu turėtų užimti neutralią poziciją, o patraukliausiai tarp jų atrodo obligacijos denominuotos vietine valiuta ir kylančių Azijos šalių akcijos. Tarp minėto žemyno šalių, dėl pigesnės naftos ir įgyvendinamų reformų, geriausiomis perspektyvomis pasižymi Indija.