Pirmoji N.Akmenėje pagaminta baldų produkcija – tai kaširuotos ir supjautos „Kleppstad“ ir „Kullen“ detalės. Gautas užsakymas siekė 450 kubinių metrų apdailintos ir supjautos medienos drožlių plokštės. Tačiau šiuo metu pilnai pasirengta įgyvendinti ir didesnius užsakymus.
Gaminiai pagaminti šiuo metu baigiamoje įrengti „VMG Akmenės baldai“ gamykloje, kuri yra antroji kompanijos gamykla Akmenės LEZ. Oficialus gamyklos atidarymas planuojamas pavasarį.
Pasak VMG grupės vienintelio akcininko, investuotojo Sigito Paulausko, palaipsniui vystant gamybinius pajėgumus, per metus N.Akmenėje vien baldų produkcijos turėtų būti pagaminama už daugiau kaip 120 mln. eurų.
„Mūsų šalies medienos ir baldų pramonės sektorius yra vienas kertinių ekonomikos ramsčių. Per 2021 metus šio sektoriaus eksportas siekė apie 4 mlrd. eurų. Tad sėkmingai pradėta korpusinių baldų gamyba N. Akmenėje neabejotinai bus dar vienas stiprus impulsas ne tik augančiam regiono ūkiui, darbo rinkai, bet ir visos šalies ekonomikos rodikliams“, – sako S.Paulauskas.
Prie pirmųjų baldų gamybos produkcijos linijų – Hymmen“ ir „Anthon“ – šiuo metu dirba 14 darbuotojų.
Netrukus ketinama pradėti kitų technologinių linijų įrengimą, kurios leis ženkliai auginti naujų darbo vietų skaičių. Iš viso per artimiausius metus čia planuojama sukurti apie 500 naujų aukštos pridėtinės vertės darbo vietų.
2020 m. rudenį VMG grupė Akmenės LEZ įgyvendino didžiausią plyno lauko investicinį projektą šalies istorijoje – atidarė vieną galingiausių Europoje medienos drožlių plokštės gamyklą.
Į gamyklą buvo investuota 146 mln. eurų, sukurta 140 aukštos pridėtinės vertės darbo vietų. Į vienos aukštą pridėtinę vertę turinčios darbo vietos sukūrimą grupė šiame projekte vidutiniškai investavo 1 mln. eurų.
Tarptautinė investicinė VMG grupė vienija 27 įmones, kuriose dirba daugiau nei 5.000 darbuotojų. Jos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.
VMG grupė investuoja į medienos perdirbimą ir tvarių medienos gaminių gamybą, atsinaujinančią energetiką, ekologiškus pakavimo sprendimus, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybą bei efektyvų infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymą.