„Per ilgus metus viso labo tik 4 proc. žiedinės ekonomikos sudaro ekonomikos struktūroje. Turime viziją per keletą metų pasiekti, kad bent 12 proc. ekonomikos taptų žiedine“, – penktadienį Seime vykstančiame socialinio verslo ir inovacijų forume apie socialinio verslo plėtrą sakė A.Armonaitė.
„Tai, kas atlieka iš gamybos proceso, nėra šiukšlės. Tai yra naujos žaliavos ir jas atgal įdarbinus į ekonomikos ciklą pasieksime mažesnės taršos ir tvaresnio ekonomikos augimo“, – teigė ministrė.
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas yra sakęs, kad Lietuvos pramonė vis dar nepakankamai vysto žiedinę ekonomiką ir gyvena „linijinės ekonomikos pagrindu“, tačiau šiemet tvirtinami strateginiai dokumentai ir pastangos pakuočių tvarkymo ir kituose sektoriuose leis kartu su pramone ir savivaldybėmis padidinti medžiagų įterpimą ir naudoti jas kur kas daugiau kartų.
Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius anksčiau yra pabrėžęs, kad Lietuvoje vis dar nepakankamai išnaudojamos žiedinės ekonomikos galimybės. Jis paragino Lietuvą pristatyti tokių veiksmų planą.