„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

A.Bagdonas imigrantų verslams Lietuvoje siūlo švelninti atlyginimo mokėjimo reikalavimus

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas įregistravo Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kuriomis siekia kurti palankesnį finansinį reguliavimą trečiųjų šalių piliečiams steigiant verslus Lietuvoje. Seimo narys siūlo imigrantų sukurtiems verslams Lietuvoje švelninti atlyginimo mokėjimo reikalavimus: vietoj privalomo dviejų vidutinių darbo užmokesčių (VDU) dydžio atlyginimo, tokiems verslams leisti apsiriboti vienu VDU, kuris Lietuvoje siekia 1 566,4 EUR, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Toks reguliavimas – ne tik ydingas, bet ir diskriminuojantis imigrantų atžvilgiu. Šie verslininkai yra priversti kelti savo prekių ir paslaugų kainas, kad galėtų padengti darbo užmokesčio kaštus ir praranda konkurencingumą rinkoje, dažnai tokiems verslams taip ir nepavyksta išsilaikyti Lietuvoje“, – problematiką, paskatinusią teikti įstatymo pataisas dėsto Ekonomikos komiteto narys A.Bagdonas.

Šiuo metu įstatymu įtvirtinta, jog imigrantų iš trečiųjų šalių verslai darbuotojams privalo mokėti ne mažesnį kaip dviejų VDU atlyginimą. Kuris, šiuo metu, Lietuvos statistikos departamento duomenimis, siekia 3 132 eurus, neatskaičius mokesčių.

„Reikia nepamiršti, kad verslo imigrantai kuria pridėtinę vertę Lietuvos ekonomikai, sukuria naujas darbo vietas bei moka mokesčius į valstybės biudžetą. Tačiau dėl šiems verslams nepalankaus reguliavimo Lietuvoje, trečiųjų šalių verslininkai ne tik baiminasi čia kurti verslus, bet šalį jau paliko šimtai trečiųjų šalių verslininkų, o mes prarandame pajamas į valstybės biudžetą“, – komentuoja A.Bagdonas.

Parlamentaras priduria, kad įstatymo pataisos leistų sukurti lankstesnes sąlygas imigrantams kurti verslus Lietuvoje. Jis pabrėžė, kad įstatymiškai paliktas reikalavimas mokėti bent vieno VDU dydžio atlyginimą – pakankamas saugiklis, leisiantis išvengti fiktyvių verslų kūrimosi.

Verslo imigrantų ir investuotojų asociacijos duomenimis, 2019 m. Lietuvoje veikė net 2709 ne ES šalių kontroliuojamos įmonės. Valstybės biudžetą pelno mokesčiu šios įmonės papildė daugiau nei 100 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs