Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

A.Bilotaitė: siekiama, kad Lenkijos ūkininkų protestai sukeltų kuo mažiau nepatogumų

Lenkijos žemdirbiams trečiadienį pradedant savaitę truksiančius masinius protestus visoje šalyje, taip pat netoli sienos su Lietuva, abiejų šalių institucijos siekia, kad būtų išvengta nepatogumų keliautojams ir vežėjams, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Agnė Bilotaitė
Agnės Bilotaitės ir verslo atstovų spaudos konferencija / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Čia ne pirmas kartas, mes, man atrodo, pademonstravome, kad sugebame koordinuoti tą procesą ir viešąjį saugumą, ir tvarką. Šiuo atveju manau, kad taip pat tas bus padaryta“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė A.Bilotaitė, paklausta apie galimas problemas, jei būtų blokuojami keliai.

„Žinau, kad vyriausybių lygmenyje taip pat vyksta tam tikras bendradarbiavimas. Ir tarp mūsų – Lietuvos ir Lenkijos – institucijų taip pat vyksta procesai, kad būtų kuo mažiau sukelta nepatogumų ir kad nekiltų iš to atitinkamų pasekmių“, – pridūrė ministrė.

Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ antradienį pranešė, kad Lenkijoje vykstant masiniams protestams yra tikimybė, kad bus blokuojami keliai. „Linava“ taip pat kreipėsi į šalies transporto ir logistikos įmones perspėdama, jog protestai gali užsitęsti iki kovo pabaigos, o dėl to gali daugėti nepravažiuojamų ir blokuojamų kelių.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus antradienį BNS teigė, kad naujas protestas nėra nukreiptas prieš Lietuvą, o Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis sakė, jog kelyje gali būti apie 200 traktorių, tačiau juos bus galima apvažiuoti.

Lietuvos policija antradienį pranešė, kad akcija dvi dienas vyks nepertraukiamai, o nuo kovo 22 iki 28 dienos – nuo 8 val. iki 20 val. Tuo metu pasienyje ties buvusiu Kalvarijos kontrolės punktu dirbs daugiau pareigūnų, kurie padės valdyti transporto srautus.

Lenkijos žiniasklaida skelbia, kad ūkininkų protestai planuojami daugiau kaip 500 vietų visoje šalyje. Anot portalo „TVN Warszawa“, ūkininkai protestuoja prieš Europos žaliąjį kursą bei pigesnės žemės ūkio ir maisto produkcijos importą iš trečiųjų šalių ir nesąžiningą konkurenciją su jų produkcija.

Kovo pradžioje Lenkijos ūkininkai šešias dienas protestavo pasienyje su Lietuva – kelyje buvo tikrinamos transporto priemonės, ūkininkai žiūrėjo, ką iš Lietuvos į Lenkiją veža vilkikai. Jie nuogąstavo, kad dalis Ukrainos grūdų iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją, tačiau tokių atvejų jei nefiksavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?