Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Agrowill Group“ galėtų parduoti apie 100 mln. litų vertės žemės, „Invalda“ ja nesidomi

Viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio bendrovių „Agrowill Group“ neprognozuoja, kada pavyks jai parduoti savo nuosavybės teise turimas žemes: jų pardavimas nėra įtrauktas į bendrovės restruktūrizacijos planą, todėl įmonė nusiteikusi laukti tinkamo pasiūlymo. Investicijų bendrovė „Invalda“, nukreipusi dalį investicijų į žemės ūkį, teigia šiomis „Agrowill Group“ žemėmis nesidominti.
Javai
Javai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Portalas eversus.lt rašo, kad „Agrowill Group“ nuo 2009 metų siekia parduoti apie 12 tūkst. hektarų žemės, kurią valdo daugiau kaip 20 Žemės vystymo fondų.

Toks žemės portfelis vienoje vienoje, pasak „Agrowill group“ valdybos pirmininko Vlado Bagavičiaus, yra unikalus pagal dydį Rytų ir Vidurio Europoje, todėl bendrovė orientuojasi į maksimalią kainą ir grąžą. Jo vertė šiuo metu yra daugiau nei 100 mln. litų, nes žemės ūkio paskirties žemė kainuoja 8-12 tūkst. litų už hektarą. Šiai žemei ieškoma vieno pirkėjo.

Viena didžiausių Lietuvos investicijų bendrovių „Invalda“ šių metų vasario pabaigoje pranešė, kad ji pernai aktyviai didino investicijas į žemės ūkio paskirties žemę. Jos 2011 metų pabaigoje įvairiuose Lietuvos rajonuose turėjo už 34,8 mln. litų.

„Agrowill group“ siūlomas žemės portfelis, „Invaldos“ prezidento Daliaus Kaziūno vertinimu, iš tiesų yra didelis. Todėl, jeigu tai atitinka potencialaus investuotojo tikslus, toks investicijų objektas turėtų būti patrauklus. Šiuo atveju, jo teigimu, būtų svarbi ir pirkinio kaina, kokybė bei kiti parametrai.

„Šiuo metu mes tokio pasiūlymo nesvarstome. Dėl ateities, tai norėčiau susilaikyti nuo komentarų, nes tokius pranešimus prieš tai turėtume skelbti viešai, kaip esminius įvykius“, – tvirtino D.Kaziūnas.

„Agrowill Group“ iš viso valdo ir naudoja 32 tūkst. hektarų žemės. Iš jos 12,8 tūkst. hektarų yra nuosava, o likusi yra nuomojama iš trečiųjų asmenų gamybos reikmėms.

„Mūsų nuosava teise turima žemė yra beveik visa išnuomota: dalį jos naudoja mūsų ūkiai, o kitą – nuomojame. Todėl ir pirkėjui parduotumėme žemę jau su nuomos sutartimis“, – teigė V.Bagavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?