„Įveikėme labai, labai didelę kliūtį – 25 tūkst. punktų, – pareiškė jis Baltuosiuose rūmuose netrukus po to, kai indeksas įveikė šią kartelę. – Tad, manyčiau, mūsų kitas skaičius yra 30 tūkst. punktų.“
Kad pasiektų 30 tūkst. punktų, „Dow Jones“ turėtų pakilti dar 20 procentų. Per kiek laiko indeksas turėtų pasiekti tą tikslą, D. Trumpas nenurodė, tačiau manančiųjų, kad tai galėtų įvykti artimiausioje ateityje, Volstrite nėra daug.
Dauguma profesionalių investuotojų indeksui „Dow Jones“, į kurį įtrauktos tik 30 įmonių akcijos, skiria mažai dėmesio. Jie dažniau stebi indeksą „Standard & Poor's 500“, tačiau abu indeksai dažnai juda vienoda kryptimi.
„Credit Suisse“ strategai mano, kad S&P 500 metų pabaigoje sieks 3 tūkst. punktų, t. y. pakils maždaug 10 proc., palyginti su ketvirtadienio prekybos sesijos pabaigoje buvusiu lygiu. O „Wells Fargo Investment Institute“ ekspertai mano, kad šis indeksas iki metų pabaigos pakils iki 2,8–2,9 tūkst. punktų.
Akcijų kursų ilgojo laikotarpio pokyčiai paprastai būna panašūs į įmonių pelno pokyčius, tačiau pastaruoju metu akcijų kursai kilo sparčiau negu augo pelnas.
S&P 500 pernai pašoko 19,4 proc., tačiau „S&P Global Markets Intelligence“ skaičiavimai rodo, kad šio indekso įmonių pelnas akcijai padidėjo tik maždaug 10 procentų. Iš dalies dėl to kai kurie ekspertai įspėja, kad akcijos yra tapusios neįprastai brangios.
Vidutinėmis „FactSet“ apklaustų analitikų prognozėmis, S&P 500 indekso įmonių pelnas šiemet padidės mažiau nei 12 proc. ir tikrai ne 20 procentų.