Bet turizmo sezono pabaigtuves jau atšventė Šilutės turizmo informacijos centras. Jis jau pristatė veiklos efektyvumo įrodymą – lankytojų būta 4 proc. mažiau, nei pernai. Iš viso – 1967 žmonės.
Bet dešimtis tūkstančių poilsiautojų pamario krašte šiemet aptarnavę vandens turizmo paslaugų teikėjai sezono dar nebaigė ir nesiruošia to daryti net iki pat spalio pabaigos.
Dešimtis tūkstančių poilsiautojų pamario krašte šiemet aptarnavę vandens turizmo paslaugų teikėjai sezono dar nebaigė ir nesiruošia to daryti net iki pat spalio pabaigos.
„Užsakymų paplaukioti po Kuršių marias ir Nemuno deltą pramoginiais mūsų laivais „Šturmai“ ir „Admirolas“ vis dar gauname, tik spalio 25-ąją priimsime gal jau paskutinę grupę. Jei išliks palankūs orai, kaip dabar, vandens turizmo paslaugų poreikis neblės. Visas šiųmetis sezonas buvo palankus. Šimtai žmonių nuo mūsų laivų denių grožėjosi gamta, o gautos pajamos leis įmonei normaliai išgyventi iki kito sezono“, – apie tebesitęsiantį sėkmingą turizmo sezoną kalba Šturmų žuvininkystės įmonės bendrasavininkė Danguolė Pekarskienė.
Modernizuoti šios šeimos 50 ir 22 vietų laivai vasarą ir rudenį raižė stambiausias krašto vandens arterijas, tik 45 vietų „Perloją“ Alfonsas Pekarskas pardavė bendrovei „Kintai“. „Perloja“ – pirmasis pramoginei laivybai iš tralerio prieš 15 metų pritaikytas laivas dešiniajame Kuršių marių krante. Jis yra akivaizdus A.Pekarsko, šio verslo pradininko, pastangų plėtoti turizmą krašte liudininkas.
Šiųmečiu vandens turizmo sezonu nesiskundžia ir rusniškis Algimantas Dirsė, valdantis 45 vietų pramoginį laivą „Sambis“ bei 6 vietų katerį, skirtą rekreacinei žvejybai. „ Buvo apie 10 procentų sėkmingesnis sezonas, leidęs uždirbti daugiau pajamų, aptarnauti daugiau žmonių. Malonu, kad laivavedžiai jau samdomi ir diegiant naujas švenčių tradicijas. Pavyzdžiui, antrąją vestuvių dieną jaunavedžiai, giminės praleidžia vandens kelionėje laivu, jas renkasi ir senjorų ar kiti klubai“, – pasakoja A.Dirsė. Pasak šio rusniškio, vandens turizmo verslas vis tiek būtų nuostolingas, jei negautų beakcizinių degalų lengvatos. Užsakymų A.Dirsė taip pat turi ir kitam savaitgaliui.
Kaimo turizmo sodybą ir 12 vietų laivą valdantis šilutiškis Ringaudas Paulius taip pat nesiskundžia sezono sėkmė. Šis verslininkas jau nusprendė investuoti į vandens turizmo paslaugų plėtrą ir kitam sezonui įsigijo naują motorinę jachtą. „Ji prabangesnė, klientų, manau, nestigs“, – sako R.Paulius.
Tik du iš keliolikos kalbintų turizmo paslaugų teikėjų – „Vorusnėlės“ savininkai Rusnėje ir Viktorija Bulavinienė Mingės kaime nieko gero apie praėjusį poilsio sezoną pamaryje pasakyti negalėjo.
Ekstremalių vandens pramogų mėgėjai tik neseniai pasitraukė iš pakrantės Kintų girininkijos rekreacinio tako gale.
Pirmieji sakė nenorį su jokiais žurnalistais apie savo verslą kalbėti, o V.Bulavinienė atkreipė dėmesį, jog pramogautojų srautus į Mingę gerokai stabdo duobėti vieškeliai nuo Šilutės ir Kintų pusės. Viena jo atkarpa pavasario ir žiemos potvynių metu kasmet apsemiama, kaimas ilgam lieka atkirstas nuo sausumos. „Susisiekimo problemą su mūsų kaimu, kur jau baigiamas vykdyti europinis Minijos krantinių sutvarkymo projektas, spręsti žadama seniai, deja...“, – sako moteris.
Savo energijos resursus gamtos prieglobstyje prie Kuršių marių atgaivinti aksominis ruduo šiemet leidžia visiems ir dosniai. Ekstremalių vandens pramogų mėgėjai tik neseniai pasitraukė iš pakrantės Kintų girininkijos rekreacinio tako gale. Jie nuomojosi pakrantės sodybą ir leido šeimai užsidirbti iš apgyvendinimo paslaugų. „Sezonas buvo geras“, – sako šeimininkė Ingrida Ežerskienė.