Alkoholio gamintojų atstovai: atmesti siūlymai nereiškė alkoholio politikos liberalizavimo

Lietuvos aludarių gildijos vadovas Saulius Galadauskas sako sunkiai suprantąs motyvus, kodėl Seimas atmetė valdančiųjų iniciatyvas liberalizuoti dabartinę alkoholio prekybos tvarką.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

Lietuvos alkoholinių gėrimų gamintojų ir importuotojų asociacijos direktorius Mantas Zakarka balsavimą Seime vadino politiniais žaidimais.

Pasak S.Galadausko, valdančiųjų teiktos pataisos būtų tik ištaisiusios anksčiau padarytas klaidas.

„Akivaizdu, kad atmestos pataisos nebuvo orientuotos į prieinamumo ar alkoholinių gėrimų populiarumo didinimą. Priešingai – jų priėmimas būtų ištaisęs tik tuos aspektus, kurių kasdieniam įgyvendinimui stinga logikos, o iš šono šių draudimų taikymas šiandieninėje Lietuvoje atrodo net komiškai. Tad pasakyčiau taip – tai buvo balsavimas ne dėl alkoholio politikos liberalizavimo, o dėl draudimų išsaugojimo“, – BNS perduotame komentare sakė gildijos vadovas.

S.Galadauskas tvirtino pasigendantis nuoseklumo reguliuojant alkoholio rinką ir priminė Seime svarstomą siūlymą liberalizuoti naminio alkoholio gamybą, jau priimtas lengvatas mažiesiems aludariams ir sidro gamintojams.

Jis pabrėžė, kad iššūkių alkoholinių gėrimų gamintojams daugėja ir komplikuojantis kai kurioms eksporto rinkoms.

Lietuvos alkoholinių gėrimų gamintojų ir importuotojų asociacijos direktorius M.Zakarka balsavimą Seime siejo su politiniais žaidimais.

„Jau diskusijų metu buvo matyti, kad ne tikrieji argumentai (reiškiami – BNS), o prasideda galbūt tam tikri politiniai žaidimai ir įvairūs kiti dalykai“, – BNS sakė M.Zakarka.

„Galbūt ko tiktai yra gaila, kad yra manipuliuojama labai dažnai ir teigiama, kad tai neva būtų buvęs reklamos liberalizavimas“, – pridūrė jis.

M.Zakarkos nuomone, antradienį Seime atmesti pasiūlymai nebuvo alkoholio reklamos liberalizavimas, o Lietuvoje išliekanti situacija yra keista, palyginti su egzistuojančia kaimyninėse valstybėse.

„Aš to net nevadinčiau liberalizavimu. Ten buvo itin smulkūs kosmetiniai pataisymai, siekiant sutvarkyti situaciją, kas buvo nesuvarkyta priimant šiuos ribojimus (prekybos alkoholiu – BNS) prieš keletą metų. Tai situacija nepasikeitė, liko ta pati. Tam tikrais atvejais mes ir toliau turėsime tam tikras diskriminacines nuostatas, keistą situaciją, palyginti su kaimyninėmis valstybėmis“, – kalbėjo Lietuvos alkoholinių gėrimų gamintojų ir importuotojų asociacijos vadovas.

„Matant, kas vyksta kaimyninėse valstybėse tiek mokesčių politikos, tiek įvairių informavimo galimybių kontekste, mes tampame labai uždari ir kažkodėl galvojame, kad dabartiniai žmonės nesinaudoja internetu, nevažiuoja apsipirkti į kaimynines valstybes“, – tvirtino M.Zakarka.

Jis vylėsi, kad politikai ateityje grįš prie diskusijų dėl alkoholio prekybos ir reklamos pakeitimų.

„Tikrai liko vietų, kurios yra neištaisytos, atrodančios keistai ir reikalauja tam tikrų pataisų“, – teigė M.Zakarka.

Seimas antradienį atmetė konservatoriaus Sergejaus Jovaišos siūlymą leisti alkoholio įsigyti aštuonias valandas per parą – kasdien nuo vidurdienio iki 20 valandos. Dabar alkoholio galima įsigyti nuo 10 val. iki 20 val. o sekmadieniais – tik iki 15 valandos.

Taip pat nepritarta Laisvės frakcijos lyderio Vytauto Mitalo siūlymui leisti alkoholį vartoti nuo 18 metų. „Valstiečių“ siūlymu dabar alkoholinių gėrimų įsigyti gali ne jaunesni nei 20 metų žmonės.

Seimo komitetai anksčiau taip pat buvo sutarę, kad nuo gegužės 1-osios būtų galima atlaisvinti kai kuriuos alkoholio reklamos suvaržymus bei sušvelninti alkoholio prekybą masiniuose renginiuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų