Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Ambasadorė: V.Putinas ketina dalyvauti G-20 forume

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas planuoja dalyvauti vėliau šiais metais Indonezijoje vyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikime, trečiadienį pareiškė Maskvos ambasadorė, nesureikšmindama kalbų, kad Rusija gali būti pašalinta iš šios grupės dėl karo Ukrainoje.
Vladimiras Putinas sako kalbą
Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Išvakarėse Jungtinės Valstijos nurodė, kad konsultuosis su sąjungininkais dėl Rusijos narystės tarptautiniuose forumuose, siekdamos padidinti spaudimą Kremliui dėl invazijos į Ukrainą, sukėlusios pabėgėlių krizę Europoje ir sukrėtusios pasaulio rinkas.

Rusijos ambasadorė Indonezijoje Liudmila Vorobjova pažymėjo, jog šių metų G-20 susitikimo šeimininkė Džakarta jau pakvietė V.Putiną į lapkritį Balyje vyksiantį viršūnių susitikimą.

„Tai priklausys nuo daugelio dalykų, įskaitant COVID-19 situaciją, kuri gerėja. Bet kol kas – taip, V.Putinas ketina atvykti“, – trečiadienį sakė ji žurnalistams.

L.Vorobjova pareiškė, kad Vakarų šalys bando pašalinti Rusiją iš pasaulinių organizacijų, įskaitant 20 didžiausių ekonomikų grupę, ir pavadino tokius mėginimus „neproporcinga“ reakcija.

Pasak ambasadorės, Maskva vertina Indonezijos „tvirtą poziciją“, Džakartai ne kartą pabrėžus, kad šis forumas skirtas ekonominėms, o ne politinėms problemoms spręsti.

Trečiadienį Kinija taip pat atmetė pranešimus, kad Rusija gali būti pašalinta, teigdama, jog ši šalis yra „svarbi G-20 narė“.

Pekinas suteikė tam tikrą diplomatinę apsaugą Rusijai, pastarajai tampant vis labiau izoliuotai pasaulinėje arenoje ir ekonomiškai suvaržytai dėl Vakarų sankcijų.

„G-20 yra pagrindinis tarptautinio ekonominio bendradarbiavimo forumas“, – žurnalistams sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas.

„Rusija yra svarbi narė, ir jokia narė neturi teisės išmesti kitos šalies“, – pridūrė jis.

Indonezija, šiuo metu rotacijos tvarka pirmininkaujanti G-20, pareiškė, kad lapkritį vyksiančiame forume daugiausia dėmesio skirs savo pirminiams tikslams – kitaip tariant, planuoja tiesiogiai neįtraukti į darbotvarkę Rusijos invazijos į Ukrainą.

„Žinoma, Rusijos pašalinimas iš tokio forumo nepadės išspręsti šių ekonominių problemų. Priešingai, be Rusijos bus sunku“, – pareiškė L.Vorobjova.

Priešingai, be Rusijos bus sunku.

„Labai tikimės, kad Indonezijos vyriausybė nepasiduos baisiam spaudimui, kurį Vakarai daro ne tik Indonezijai, bet ir daugeliui kitų pasaulio šalių“, – pridūrė diplomatė.

Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Salivanas antradienį pranešė, kad Vašingtonas konsultuosis su sąjungininkais dėl Rusijos narystės G-20.

„Manome, kad tarptautinėse institucijose ir tarptautinėje bendruomenėje negali tęstis status quo dėl Rusijos“, – kalbėjo jis per spaudos konferenciją.

Anksčiau, 2014 metais buvo neribotam laikui suspenduota Maskvos narystė mažesnėje Didžiojo aštuoneto (G-8) grupėje dėl Ukrainai priklausančio Krymo aneksijos. Vėliau šis forumas, vienijantis pasaulio labiausiai išsivysčiusias ekonomikas, buvo pervadintas Didžiuoju septynetu (G-7).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos