„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ambicingas Japonijos miestelio tikslas – nulis neperdirbtų atliekų jau 2020 m.

Japonijos Kamikatsu miesto atliekų surinkimo centre yra atskiri konteineriai skirtingo pobūdžio popieriaus produktams – laikraščiams, žurnalams, komiksams, lankstinukams. Čia stovi skirtingos talpos ir skirtingoms skardinių rūšims – aliumininėms, dezodorantų flakonams ir plienui. Be to, skirtingi konteineriai pastatyti ir plastikiniams buteliams bei dangteliams. Kamikatsu gyventojai šiukšles rūšiuoja į 34 skirtingas kategorijas ir jau 2020 m siekia tapti pirmuoju pasaulio miestu, išmetančiu nulinį atliekų skaičių, rašo businessinsider.com.
Maisto atliekos
Maisto atliekos / 123rf.com nuotr.

Šiuo metu kiek daugiau nei 1700 gyventojų turinčiame Kamikatsu mieste jau yra perdirbama apie 80 proc. atliekų, o likusieji 20 proc. keliauja į sąvartyną.

Tikslą tapti pirmąja nulį atliekų į aplinką išmetančia bendruomene pasaulyje Kamikatsu gyventojai užsibrėžė 2003 m., kuomet miestelis nusprendė atsisakyti ankstesnės praktikos deginti šiukšles atviroje ugnyje.

Šiuo metu Kamikatsu nėra šiukšliadėžių, taigi kiekvienas miestelio gyventojas privalo plauti, rūšiuoti ir nešti savo šiukšles į atliekų rūšiavimo centrą. Vietos gyventojai pripažįsta, kad ryžtas tapti nulį atliekų išmetančiu miestu iš tiesų reikalauja pastangų.

Štai Kalifornijos Berklio mieste jau perdirbama taip pat arti 80 proc. atliekų, San Franciske ir dar keliose JAV miestuose šis skaičius siekia 70 proc.

Atliekų rūšiavimo centro darbuotojas prižiūri, kad visos šiukšlės būtų joms skirtose dėžėse, o kai kurie naudoti daiktai yra perparduodami arba pakartotinai panaudojami gaminant drabužius, žaislus ir kitas prekes.

Nors Kamikatsu ir sulaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio dėl savo išsikelto ambicingo tikslo, tačiau šis miestas nėra vienintelis, padaręs nemenką pažangą kovodamas su tarša.

Štai Kalifornijos Berklio mieste jau perdirbama taip pat arti 80 proc. atliekų, San Franciske ir dar keliose JAV miestuose šis skaičius siekia 70 proc.

Be to, griežtas atliekų rūšiavimas plinta ir Italijoje.

Šiuo metu bendras perdirbtų atliekų skaičius JAV siekia 34 proc. Kai kurie aplinkosaugos ekspertai dėl tokio rodiklio kaltina 60 proc. JAV atliekų rinkos kontroliuojančias bendroves „Allied“ ir „Waste Management“, kurios pelnosi iš sąvartynų.

Be to, neigiamą įtaką galim turėti ir dažnai šalyje ignoruojamos ekologinės problemos ir atmetama klimato pokyčių grėsmė.

Savo ruožtu Japonija negaili lėšų ir pastangų, kad šalyje veiktų viena iš plačiausių perdirbimo sistemų visame pasaulyje.

Štai, pavyzdžiui, antrojo pagal gyventojų skaičių Japonijos miesto Jokohamos gyventojams įteikiami 27 psl. apimties instrukcijos, kuriose aiškinama kaip rūšiuoti daugiau nei 500 rūšių atliekas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų