„Tikrai vertinu tą faktą, kad Lietuvos bankas priėmė ryžtingą ir pagrįstą sprendimą. Vertinu šį žingsnį kaip žingsnį, kuris užkerta kelią potencialiems dar didesniems Lietuvos žmonių nuostoliams“, – sakė A.Kubilius po penktadienį sušaukto Vyriausybės pasitarimo.
Premjeras pareiškė tikįs Lietuvos banko sprendimu. Pasak jo, aiškėja, kad „Snorą“ vargu ar apskritai buvo galima vadinti banku.
„Po administratoriaus atlikto tyrimo iš tiesų aiškėja ir Lietuvos banko vadovas tą labai aiškiai įvardino, kad „Snoras“ realiai savo veikloje kažin ar galėjo būti vadinamas tikru banku. Nes iš tiesų iš to, kas šiandien jau žinoma, aiškėja, kad tai buvo labiau galimai nusikalstamų finansinių machinacinių operacijų įstaiga“, – vertino premjeras.
Anot jo, „Snoras“ tam tikra prasme apgaulingai viliojo indėlininkus ir „jų pinigus įvairiais pusiau piramidiniais būdais naudojo Vladimiro Antovovo ir Raimondo Baranausko bei su jais susijusių asmenų finansinių operacijų finansavimui“.
A.Kubilius tikisi, kad „Snoro“ akcininkai už savo galimai neteisėtus veiksmus sulauks tinkamo teisėsaugos vertinimo. Visai Lietuvai, pasak A.Kubiliaus, „Snoro“ istorija taps atsakingumo pamoka.
„Iš šios istorijos, manau, visi padarysime labai reikšmingas išvadas. Tikiu, kad iš šios krizės, nors ji yra tikrai labai skausminga, išeisime sustiprėję, skaidresni ir labiau atsakingi už savo veiksmus“, – pareiškė A.Kubilius.
Premjero teigimu, su tokio masto finansiniais nusikaltimais Lietuva susiduria pirmą kartą, todėl ragina žvelgti į kitų šalių patirtį kovojant su finansiniais nusikaltimais. A.Kubilius siūlė atsiminti JAV sukčiaus Bernardo Madoffo veiklos tyrimą, kuris JAV truko kone dešimtmetį.