Anglijos bankas praėjusį mėnesį prognozavo, kad metų infliacija padidės iki 4 proc. – dvigubai daugiau nei tikslinis banko nustatytas lygis.
„Tai yra COVID-19 istorija“, – kalbėjo A.Bailey tarppartiniam parlamentarų komitetui.
„Koronavirusui nesitraukiant, nepavyksta subalansuoti prekių ir paslaugų paklausos. Tai trunka ilgiau nei tikėtasi“, – pridūrė jis.
Jis pridūrė, kad JK ekonomikos atsigavimas lėtėja dėl pandemijos ir pasaulinių tiekimo grandinių kliūčių.
„Bendras COVID-19 ekonominis poveikis šioje šalyje laikui bėgant susilpnėjo, – pridūrė A.Bailey. – Šiuo metu matome, kad atsigavimas stabilizuojasi“.
Antrąjį šių metų ketvirtį JK ekonomika atsigavo 4,8 proc., vyriausybei pradėjus švelninti uždarymo apribojimus, skirtus stabdyti viruso plitimą. Liepos mėnesio duomenys turėtų būti paskelbti šį penktadienį.
Tuo tarpu vartotojų kainų indekso (VKI) infliacija liepą sulėtėjo iki 2 procentų.
„Visame pasaulyje vyksta du dalykai“, – pareiškė A.Bailey, kalbėdamas apie infliacijos spaudimą.
„Vienas iš jų yra pasaulinės paklausos, ypač pasaulinės prekių paklausos, padidėjimas, sukėlęs spaudimą didinti žaliavų kainas. Antras dalykas yra prekių ir paslaugų pusiausvyros nebuvimas. Mes turime daug didesnę prekių paklausą, palyginti su paslaugomis, ir tai trunka jau daugiau nei metus“, – pažymėjo Anglijos banko vadovas.
Tai turėjo įtakos pasaulinei prekybai ir sukėlė tiekimo kliūtis visame pasaulyje, ypač Azijos šalyse, kurios kovoja su naująja COVID-19 delta atmaina.
Visgi Anglijos bankas vis dar tikisi, kad per artimiausius dvejus–trejus metus infliacija grįš į tikslinį lygį.
Birželio mėnesį VKI išaugo iki aukščiausio lygio per beveik trejus metus ir siekė 2,5 proc., nes sušvelninus apribojimus, kainos šoktelėjo į viršų.
Rugpjūčio infliacijos duomenys turėtų būti paskelbti kitą trečiadienį.