Žinia darbdaviams: Vyriausybės sprendimas laikinai stabdyti dalies skolų valstybei išieškojimą iš darbo užmokesčio nesukuria darbdaviams jokių papildomų pareigų. Antstolių pateikti patvarkymai dėl skolų išieškojimo iš atlyginimo turėtų būti vykdomi įprasta tvarka.
Žinia skolingiems darbuotojams: karantino laikotarpio lengvatas užtikrins antstolių kontoros. Į specialias antstolių depozitines sąskaitas darbdavių pervestos lėšos bus nukreipiamos dviem skirtingais srautais atsižvelgiant į skolingo asmens prievolių kilmę. Lėšų dalis, skirta dengti išlaikymo skoloms (alimentams), nusikaltimu padarytos žalos kompensacijoms, administracine ir baudžiamąja tvarka paskirtoms baudoms ir kitoms skoloms, kurių išieškojimas nesustabdytas, bus paskirstoma atitinkamiems kreditoriams ir pervedama į jų sąskaitas. Kitą dalį išskaičiuotų lėšų, skirtų dengti mokestinėms nepriemokoms, mokesčių mokėtojams skiriamoms baudoms ar delspinigiams, antstoliai skolingiems darbuotojams sugrąžins.
Toks mechanizmas padės dirbantiems asmenims suteikti laikinas lengvatas operatyviai, nes jam įgyvendinti nereikia sisteminių pertvarkymų. Karantinui pasibaigus, bet kuriuo metu bus galima sklandžiai grįžti prie įprastos skolų valstybei išieškojimo tvarkos ir išvengti rizikos, kad išskaitos iš dirbančių asmenų pajamų bus sutrikdytos nepateisinamai ilgam laikotarpiui.
Nuo kovo 16 d. persiorientavusios į darbą nuotoliniu būdu, antstolių kontoros karantino laikotarpiu kreditoriams ir skolininkams toliau teikia didžiąją dalį įprastų paslaugų. Tam labai padeda prieš keletą metų įdiegti inovatyvūs skolų išieškojimo sprendimai. Interneto portale prisijungdami prie savo vykdomosios bylos, išieškojimo proceso dalyviai gali susipažinti su antstolio atliktais veiksmais, teikti prašymus ir dokumentus. Per šį portalą antstoliams teikiami ir nauji elektroniniai vykdomieji dokumentai. Rašytiniai vykdomieji dokumentai kontoras pasiekia elektroniniu paštu arba paštu.
Antstoliai supranta, kad laikina ekstremali padėtis ir karantinas nepanaikina jų profesinės pareigos vykdyti valstybės patikėtas funkcijas ir padėti vykdymo proceso šalims užtikrinti savo interesus.