Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aplinkos ministerija svarsto galimybę perduoti biokuro gamybos funkciją miškų urėdijoms

Aplinkos ministerija svarsto galimybę perduoti biokuro gamybos funkciją miškų urėdijoms. Taip esą tikimasi konkuruoti su galima monopolija rinkoje. Savo ruožtu privatūs biokuro gamintojai stebisi iniciatyva, jei taip pat baiminasi nelygios konkurencijos su valstybės sektoriumi, trečiadienį informuoja „Verslo žinios“.
Medienos rąstai
Medienos rąstai / Policijos nuotr.

„Šilumos rinkoje pastebima viena iš tendencijų, kad neretai biokurą pagamina ir parduoda šilumos gamintojams tų pačių šilumos gamintojų antrinės įmonės. Nesvarbu, kiek kainuoja žaliavos, jos pardavimas šilumos gamintojui yra gana brangus“, – sakė Aplinkos ministerijos kancleris Robertas Klovas.

Pasak jo, padėtį galėtų pakeisti Biokuro birža, taip pat ir teisės aktais numatyta pareiga šilumos gamintojams pirkti biokurą tik per šią biržą.

Tuo tarpu Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ prezidentas, bendrovės „Biovoice“ valdybos pirmininkas Remigijus Lapinskas sako, kad investuoti į biokuro gamybą urėdijoms tiesiog neapsimoka, nes šią sritį jau užtikrina privatus verslas.

„Kai valstybės įmonė pati yra žaliavos valdytoja ir perdirbėją, visi suprantame, kad galima žaisti skaičiais. Reikėtų patyrinėti, ar konkurencijos įstatymai leistų tokią veiklą įmonei, kuri pati valdo valstybės patikėtą turtą ir konkuruoja su privačiu verslu“, – sakė R.Lapinskas.

Pasak jo, asociacija greičiausiai kreiptųsi į Konkurencijos tarybą.

Šiuo metu urėdijos rinkai parduoda tik kirtimo atliekas. Įmonės, kurios perdirba biomasę į biokurą, žaliavas šiuo metu perka ir iš valstybinių, ir iš privačių miškų, medienos perdirbimo įmonių, importuoja iš Latvijos ar Baltarusijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos