„Šilumos rinkoje pastebima viena iš tendencijų, kad neretai biokurą pagamina ir parduoda šilumos gamintojams tų pačių šilumos gamintojų antrinės įmonės. Nesvarbu, kiek kainuoja žaliavos, jos pardavimas šilumos gamintojui yra gana brangus“, – sakė Aplinkos ministerijos kancleris Robertas Klovas.
Pasak jo, padėtį galėtų pakeisti Biokuro birža, taip pat ir teisės aktais numatyta pareiga šilumos gamintojams pirkti biokurą tik per šią biržą.
Tuo tarpu Lietuvos biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ prezidentas, bendrovės „Biovoice“ valdybos pirmininkas Remigijus Lapinskas sako, kad investuoti į biokuro gamybą urėdijoms tiesiog neapsimoka, nes šią sritį jau užtikrina privatus verslas.
„Kai valstybės įmonė pati yra žaliavos valdytoja ir perdirbėją, visi suprantame, kad galima žaisti skaičiais. Reikėtų patyrinėti, ar konkurencijos įstatymai leistų tokią veiklą įmonei, kuri pati valdo valstybės patikėtą turtą ir konkuruoja su privačiu verslu“, – sakė R.Lapinskas.
Pasak jo, asociacija greičiausiai kreiptųsi į Konkurencijos tarybą.
Šiuo metu urėdijos rinkai parduoda tik kirtimo atliekas. Įmonės, kurios perdirba biomasę į biokurą, žaliavas šiuo metu perka ir iš valstybinių, ir iš privačių miškų, medienos perdirbimo įmonių, importuoja iš Latvijos ar Baltarusijos.