Apsaugoti savo siuntinį užtenka vos vieno veiksmo – daugelis apie tai nepagalvoja

Siuntų pristatymo kurjeriai deda visas pastangas, kad jūsų siuntos būtų pristatytos ne tik greitai, bet ir saugiai. Visgi, ar jūsų siuntinys gavėją pasieks nepažeistas, priklauso ir nuo to, kaip jį supakuosite. Todėl svarbu žinoti pagrindines taisykles, kurios padės tinkamai paruošti siuntą transportavimui, ra6oma „DPD Lietuva“ pranešime spaudai.
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka / Shutterstock nuotr.

„Kad siuntinys pasiektų adresatą, jis pirmiausia patenka pas kurjerį, vėliau į rūšiavimo centrą, tuomet vėl pas kitą kurjerį ir tik tuomet atkeliauja pas gavėją. Todėl itin svarbu siuntą supakuoti tinkamai. Tai reiškia, naudoti tokią pakuotę, kuri apsaugotų siuntos turinį nuo galimų pažeidimų transportavimo ir rūšiavimo metu. Tinkamas pakavimas padės užtikrinti, kad jūsų daiktai saugiai pasieks gavėją“, – sako „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila.

Parinkite tinkamą pakuotės dydį

Pirmiausia įvertinkite, kokio dydžio pakuotės jums reikės. Per didelėje dėžėje jos turinys gali judėti ir taip transportavimo metu sudūžti ar sulūžti. Taip pat atsižvelkite į siunčiamo daikto formą.

„Pakuojant svarbiausia nepalikti tuščios erdvės dėžėje. Žinoma, pritaikyti tobulą pakuotės dydį gali būti sudėtinga, todėl rekomenduojama užpildyti tuščią erdvę specialia medžiaga, kad prekė nesiliestų su išorinėmis pakuotės sienelėmis. Tai gali būti burbulinė plėvelė, kartonas, pakavimo granulės ar net popierius. Taip užtikrinsite, kad jūsų daiktai bus stabilūs ir transportavimo metu nebus sugadinti“, – aiškina T.Vaišvila.

Apsaugokite galinčius sudūžti daiktus

Didžiausias pavojus kyla daiktams, kurie yra trapūs – stikliniai, keramikiniai, moliniai ir pan. Todėl itin svarbu nepamiršti papildomos apsaugos – supakuoti į „burbulinę“ polietileninę plėvelę.

„Kad jūsų trapus daiktas būtų dar saugesnis, atsispausdinkite specialų ženklą ir jį užklijuokite ant siuntos. Be to, daugelis nežino, kad apie siuntos viduje esantį dūžtantį daiktą gali informuoti tiesiog ant pakuotės tušinuku užrašę žodį „Dūžta“, bet, jei tinkamai nesupakuosite, to nepakaks saugiam pristatymui užtikrinti“, – pasakoja T.Vaišvila.

Pasirinkite tinkamą dėžę

Norint užtikrinti, kad jūsų daiktai liktų nepažeisti, pasirūpinkite, kad jie būtų supakuoti į tvirtą dėžę. Venkite daiktus pakuoti į senas, formos nebeturinčias, subliuškusias dėžes.

„Kad siuntos turinys išliktų saugus, pakuotė turėtų atlaikyti spaudimą, kuris būtų net 4-5 kartus didesnis už jos pačios svorį. Todėl pakuotėms naudokite kieto kartono dėžes lygiais kraštais. Taip pat į dėžes nedėkite daiktų, kurių svoris būtų didesnis nei pakuotė gali atlaikyti“, – tvirtina T.Vaišvila.

Rūbams ir minkštiems daiktais rekomenduojama rinktis kurjerinius vokus

Vis sparčiau populiarėja drabužių mainai. Svarbu žinoti, kad rūbai ir minkšti žaislai ar daiktai yra mažiau jautrūs, todėl jiems nebūtina rinktis naujos tvirtos dėžės – pakuoti galite į kurjerinius vokus, kurie turi burbulinę plėvelę viduje ir yra apsaugoti nuo drėgmės. Pastebime, kad dažnai siuntėjai drabužius pakuoja į prekybos centrų polietileninius maišelius. Tokie maišeliai yra nepritaikyti ir gana nepatvarūs, todėl gali suplyšti rūšiuojant ar transportuojant. Ir jokiu būdu nederėtų siųsti daiktų popieriniuose maišeliuose ir dėl drėgmės poveikio, ir dėl to, kad popierius lengvai plyšta.

Patikrinkite siuntą

Kruopščiai parinkus tinkamą pakuotę ir į ją supakavus daiktus, atidžiai patikrinkite, ar siunta pakuotėje nejuda.

„Pakelkite pakuotę, ją pasukiokite, kad įsitikintumėte, jog joje esantys daiktai yra stabilūs ir neslidinėja. Jei naudojate dėžę, kuri jau anksčiau buvo naudota siuntai siųsti, labai svarbu, kad ant jos neliktų senesnių siuntų etikečių su brūkšniniais kodais. Prireikus panaudokite daugiau užpildo medžiagos, dėžę ar voką užklijuokite tvirta lipnia juosta. Taip pat nepamirškite siuntos pažymėti siuntos etikete, kuri žymi siuntinio kryptį, informuoja apie skysčius ar dūžtančius daiktus“, – aiškina T.Vaišvila.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų