„Komisijos posėdyje aptarėme veiksmų plano rezultatus, priemonių įgyvendinimą ir tolimesnius procesus. Jau sėkmingai įgyvendinome 21 priemonę, kurių pagalba geriname tiek gyventojams, tiek verslui teikiamų elektroninių paslaugų kokybę. Taip pat ėmėmės efektyvių mokesčių vengimą užkardančių priemonių rizikingiausiuose sektoriuose bei nuosekliai stengiamės skatinti savanorišką ir sąmoningą mokesčių mokėjimą. Svarbu paminėti ir tai, kad PVM atotrūkio mažėjimas rodo, jog įmonės ir verslai linkę skaidriai mokėti mokesčius.
Tikime, jog pozityvios tendencijos tęsis toliau įgyvendinant Šešėlinę ekonomiką ir pridėtinės vertės mokesčio atotrūkį mažinančių veiksmų planą“, - sakė komisijos pirmininko pavaduotoja, finansų viceministrė Rūta Bilkštytė.
Veiksmų plane, kurį įgyvendina 25 institucijos, iš viso numatytos 37 priemonės. Numatytos šios plano kryptys: skaitmenizuota duomenų analizė, savanoriškumo skatinimas, priemonės rizikingiems sektoriams ir esamo reguliavimo tobulinimas.
Finansų ministerija kartu su kitų institucijų pagalba įgyvendino šešias efektyvias priemones. Seime priimti teisės aktai dėl atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimų, kai suma negali viršyti 5 tūkst. eurų. Kartu priimti įstatymų pakeitimai dėl draudimų, administracinės atsakomybės už atsiskaitymų tvarkos pažeidimus, kita. Priimtas kompleksinis Mokesčių administravimo įstatymas ir susijusių įstatymų paketas dėl mokesčių pažeidimų užkardymo ir savanoriško mokėjimo skatinimo. Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimais valstybinė mokesčių inspekcija gaus tarptautinių mokėjimo operacijų ir skaitmeninių platformų duomenis.
Mažinant administracinę naštą smulkiam ir vidutiniam verslui, įgyvendintos praktinės priemonės, vystomas smulkiojo verslininko sąskaitos projektas, kita. Vyriausybei pateiktas pajamų natūra šiuo metu galiojančio teisinio reguliavimo įvertinimas bei išvados dėl deklaruotino turto sąrašo išplėtimo.
Be to, rengiamos švietimo priemonės, kurios bus įtrauktos į švietimo procesą, vykdomas mokinio elektroninio pažymėjimo projektas. Toliau didesnis dėmesys bus skiriamas atsiskaitymų negrynaisiais pinigais plėtrai, identifikuojant ir panaikinat trukdžius bei sukuriant paskatų sistemą.