Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar Baltijos šalims gresia devalvacija?

Baltijos ir Šiaurės šalyse veikiančio investicinio banko „Evli“ analitikai į esamą Baltijos šalių ekonominę situaciją žiūri optimistiškai. Jie mano, kad artimiausiu metu nebus devalvuota nė vienos iš šių šalių valiuta.
Lietuvos žemėlapis
„Evli“ specialistų nuomone, Baltijos šalių valiuta nebus devalvuota. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 1 Devalvacija

„Evli“ turto valdymo vyriausiasis specialistas Kimas Pessala per tradicinius šio banko investavimo priešpiečius sakė, jog Baltijos šalių situacija yra neeilinė. Jo teigimu, „Evli“ specialistai daug diskutavo apie Baltijos šalių valiutos devalvavimą ir mano, kad tokie veiksmai susidariusių problemų neišspręstų.

Kalbėdamas su žurnalistais K.Pessala sakė, kad minčių apie devalvaciją kyla, nes reikia prisitaikyti prie esamos situacijos. Vis dėlto, pasak jo, Baltijos šalių eksporto lygis nėra pakankamai stiprus, kad būtų galima būti tikriems, jog devalvavus valiutą pavyks išlaikyti augimą. „Jei būtų devalvuotos valiutos, žmonės, paėmę paskolas eurais, turėtų grąžinti gerokai didesnes sumas“, – sakė K.Pessala. Pasak jo, grąžinamos sumos padidėtų iki 50 proc., o tai būtų itin neigiamas poveikis.

Jei Baltijos šalių valiuta nebūtų devalvuota, rinkos pradės atsigauti ir pamažu grįš prie įprasto lygio. „Manome, kad Baltijos šalių valiuta nebus devalvuota. Tačiau jei ją devalvuos viena šalis, jos pavyzdžiu turės sekti ir kitos“, – sakė K.Pessala.

Pasak jo, Baltijos šalims stabilumo prideda čia veikiantys užsienio bankai. „Nėra abejonės, kad jie atsilaikys prieš krizę“, – sakė specialistas. Kita situacija, pasak jo, būtų, jei rinkoje liktų tik vietos bankai: Vyriausybė turėtų juos remti. Tuo tarpu dabar tas lėšas galima skirti augimui skatinti.

Lietuvos sprendimas dėl TVF yra teisingas

Paklaustas, ar teisingas Lietuvos sprendimas nesiskolinti iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF), K.Pessala sakė neturintis pakankamai faktų ir informacijos šiuo klausimu. „Jei reikia pinigų, svarbu, kad jų kaina nebūtų per didelė, būtų gera prieiga prie kapitalo“, – sakė jis.

Specialisto teigimu, Vyriausybės dažnai nenori skolintis iš TVF, nes jis kelia daug reikalavimų, tokių kaip mažinti biudžeto deficitą pan. „Jei Vyriausybė mano, kad surinks pinigų ir be to, taip, priimtas teisingas sprendimas“, – sakė K.Pessala.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos