Ar būtina mokėti už vandenį, negyvenant bute?

Pastovus geriamo vandens mokestis taikomas ir nesinaudojant vandeniu bute, o išvengti tokio mokesčio galima tik laikinai atjungus vandens tiekimą. Taip sako Uždarosios akcinės bendrovės (UAB) „Vilniaus vandenys“ klientų aptarnavimo centro vadovas Gintautas Maniušis.
Geriamas vanduo
Geriamas vanduo / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

LRT Radijo klausytoja domisi, ar privalo mokėti už vandenį bute, kuriame niekas negyvena. „Paveldėjau vieno kambario bendrabučio butą. Dabar niekas jame negyvena, nenaudoja nei elektros, nei vandens. Noriu sužinoti, ar man reikia mokėti pastovų geriamo vandens mokestį (0.94 EUR)?“ – teiraujasi moteris.

UAB „Vilniaus vandenys“ klientų aptarnavimo centro vadovas G. Maniušis tikina, kad, net jeigu bute negyvenama, pastovus geriamo vandens mokestis privalo būti mokamas. Išvengti tokio mokesčio galima tik laikinai atjungiant vandens teikimą. 

„Jeigu vandens tiekimas butui nėra laikinai atjungtas, minėta pardavimo kaina mokama kiekvieną mėnesį. Tai yra skaitiklių aptarnavimo, keitimo, metrologinės patikros ir apskaitos mokestis, kuris yra atskirtas nuo tarifų už kubinį metrą“, – aiškina G. Maniušis.

Laikino geriamojo vandens tiekimo atjungimo ir pajungimo mokestis yra 9.62 EUR. Norintys laikinai atjungti vandenį, turėtų parašyti laisvos formos prašymą ir atsiųsti ji elektroniniu paštu info@vv.lt. Prašyme būtina nurodyti kontaktus, kuriais būtų galima susisiekti ir suderinti atvykimo laiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų