Rekordinės infliacijos ir žadamos palūkanų bazės didėjimo akivaizdoje žmonės pradeda svarstyti apie priešlaikinį paskolos grąžinimą. Taip jie tikisi išvengti mėnesinės paskolos įmokos didėjimo ir su tuo susijusių ekonominių sunkumų.
„Pirmas dalykas, ką kiekvienas turi įvertinti, yra tai, kad universalių, visiems tinkančių atsakymų šioje situacijoje nėra. Sprendimo grąžinti paskolą prieš laiką ar laukti ir mokėti reguliariai toliau sėkmė priklauso ne tik nuo šiandieninės situacijos, bet ir nuo pokyčių, įvyksiančių ateityje, kurių tiksliai nuspėti neįmanoma“, – 15min teigė Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) tyrimų vadovas Robertas Bakula.
Kad sprendžiant, ar grąžinti paskolą bankui anksčiau laiko, galvoje reikia turėti ne vieną asmeninę ir nuo savęs nepriklausančią aplinkybę, pritaria ir „INVL Asset Management“ vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.
„Tarp jų – makroekonominė aplinka, pinigų politikos tendencijos ir perspektyvos, paskolos turėtojo finansinis išprusimas, turimas turtas, tolerancija rizikai, paskolos sutarties sąlygos, amžius ir sveikata, įgytos profesijos konkurencingumas darbo rinkoje ir šeimos pinigų srautų stabilumas, išlaikytinių skaičius ir pan.“, – vardija I.Genytė-Pikčienė.
15min domėjosi, kokie argumentai nusveria svarstykles į tą pusę, kurioje – sprendimas grąžinti paskolą anksčiau, ir kokie vis dėlto lemia pasirinkimą to nedaryti.