„Manau, kad toks žingsnis būtų labai pavojingas ir Vyriausybė padarytų didelę klaidą vykdydama taupymo politiką“, – kreipimesi teigia jis.
A.Degutis mano, kad Vyriausybė, įsigijusi įmonę, privalėtų tęsti nuostolingą aviakompanijos veiklą, samdyti naująją vadovybę, imtis atsakomybės už rezultatus ir ant savo pečių užsidėtų finansinę naštą dėl besitęsiančios nuostolingos veiklos. „Visiškai aišku, kad ekonominės recesijos sąlygomis aviakompanijos nuostoliai didės labiau nei ekonominio pakilimo laikotarpiu (2004-2008 metais). Be to, nereikia pamiršti, kad aviakompanija jau yra pardavusi dalį bilietų iki 2009 metų vasaros sezono. Tolimesnis nuostolingai veikiančios įmonės palaikymas pareikalaus papildomų subsidijų ir dar pablogins ir taip tragišką valstybės biudžeto būklę“, – dėsto europarlamentaras. Jis sako, kad valstybei subsidijuojant vieną kompaniją, būtų sukeltas kitų rinkoje veikiančių aviakompanijų pasipriešinimas.
„Jau dabar matyti, kad tokiu būdu įsigijus įmonę, Vyriausybei labai greitai teks pačiai ją skelbti nemokia“, – teigia A.Degutis
Buvęs susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius LŽ teigė, jog „flyLAL – Lithuanian Airlines“ buvo užsiminusi dėl galimo jos nacionalizavimo, tačiau jiems buvo atsakyta, kad tam reikalinga pateikti oficialų raštą. „Kol buvau susisiekimo ministras, tokio rašto iš šios bendrovės nebuvo gauta“, – teigė LŽ pašnekovas.
Dabartinis susisiekimo ministras Eligijus Masiulis trečiadienį naujienų agentūrai BNS teigė apie tai nieko nežinantis. „Girdėjau tokių kalbų, jog kažkas nori, kad valstybė gelbėtų „fly LAL“, tačiau aš apie tai nieko nežinau“, – sakė E.Masiulis. Jis pranešė sudaręs darbo grupę, kuriai vadovauja susisiekimo viceministras Arūnas Štaras ir kuriai pavesta iki pirmadienio išnagrinėti padėtį šalies aviacijos rinkoje, „flyLAL“ finansinę padėtį.
Su "flyLAL – Lithuanian Airlines" akcininkais trečiadienį LŽ susisiekti nepavyko.