Tyrimo duomenimis, remontuoti būstą ar pirkti baldus per artimiausius metus dažniausiai planuoja 35–54 metų gyventojai, įsigyti automobilį – 18–34 metų, o 18–24 jaunuoliai pinigus dažniausiai skirs išmaniesiems kompiuteriams, telefonams ir kelionėms.
„Per metus dešimtadaliu augo gyventojų atlyginimai, dėl pandemijos daugiau taupant sparčiai padidėjo banke laikomų indėlių suma, vartotojų pasitikėjimo rodikliai nuo pavasario išlieka stabilūs, tad, teigiamai dėl savo finansų nusiteikę gyventojai, drąsiai planuoja didesnius pirkinius, gerina savo buitį“, – sako Eglė Dovbyšienė, SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė.
Anot jos, nors dauguma gyventojų (76 proc.) didesniems pirkiniams ketina leisti turimas santaupas, penktadalio planuose – mokėti už juos skolintais pinigais.
„Pagerėjus gyventojų lūkesčiams, atlaisvėjus ribojimams, kai žmonės gali gauti daugiau paslaugų ir Lietuvoje, ir užsienyje, pastebime ir kur kas didesnį gyventojų skolinimosi mastą vartojimo reikmėms. SEB bankas per devynis šių metų mėnesius suteikė 38 proc. daugiau vartojimo paskolų negu tuo pačiu metu pernai“ – pastebi E.Dovbyšienė.
SEB banko duomenimis, vidutinis vartojimo paskolos dydis šiemet siekia 5,2 tūkst. eurų, o kas mėnesį paskolai grąžinti lietuviai skiria kiek daugiau negu 180 eurų. Vidutinis paskolos gavėjo amžius – 43 metai.
Dažniausiai gyventojai skolinasi remontui, būstui gerinti – baldams ir buitinei technikai, automobiliui. Tai sutampa ir su gyventojų apklausos metu nustatytais pirkinių prioritetais.
Atsižvelgdamas į didėjančią vartojimo paskolų paklausą, SEB bankas maksimalų vartojimo paskolos terminą neseniai pailgino iki septynerių metų, o didžiausia galima pasiskolinti suma dabar siekia 40 tūkst. eurų.