Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, licencijų peržiūros tikslas – atsisakyti nepagrįsto ir nebūtino licencijavimo, pereiti prie sumanaus licencijų išdavimo ir taikyti tik būtinus ir proporcingus reikalavimus verslininkams, taip verslui sumažinant administracinę naštą.
Įgyvendinus Ūkio ministerijos siūlymus, ūkio subjektams būtų užtikrinta lengvesnė verslo pradžia bei kaštų sutaupymas.
Ūkio ministerija, peržiūrėjus ir įvertinus 12 ministerijų ir Lietuvos banko kompetencijos srityse galiojančias licencijų išdavimo tvarkas, pasiūlė atsisakyti 9 licencijų rūšių, kaip nebeaktualių, perteklinių ar nepagrįstų, bei pasiūlė 45 veiklų licencijas pakeisti deklaracijomis, kaip mažiau verslą ribojančia priemone. Dažniausiai taikomas licencijų išdavimo terminas – 30 dienų, tad pakeitus įprastą licencijos išdavimo tvarką deklaracija (t. y. kai verslininkai pateikę pranešimą (deklaraciją) kompetentingai institucijai gali jau kitą dieną įgyti teisę vykdyti nerizikingą veiklą) verslas sutaupo pasirengimo kaštus bei išlaidas, susijusias su laukimo periodu.
Pavyzdžiui, vienas iš Ūkio ministerijos siūlymų buvo veterinarijos praktikos licencijos išdavimą keisti deklaravimu. Įgyvendinus Ūkio ministerijos siūlymą, teigiamą poveikį verslas, visų pirma, pajustų dėl laukimo kaštų sutaupymo. Ūkio ministerijos žiniomis, per metus vidutiniškai išduodama 121 veterinarijos praktikos licencija, t. y. 121 ūkio subjektas, laukdamas 30 dienų (tiek paprastai trunka išankstinis ūkio subjekto patikrinimas), netenka 1,75 mln. litų pajamų. Įgyvendinus Ūkio ministerijos siūlymus, ūkio subjektams būtų užtikrinta lengvesnė verslo pradžia bei kaštų sutaupymas.
Ūkio ministerija taip pat pateikė pastabas dar dėl 160 licencijų rūšių, siūlydama supaprastinti, palengvinti jų išdavimo tvarkas, atsisakyti nereikalingų reikalavimų, numatyti galimybę pateikti dokumentus elektroniniu būdu bei gauti licenciją elektroniniu būdu. Vyriausybė pavedė valstybės įmonei Registrų centrui sukurti informacinę sistemą, skirtą duomenims ir informacijai apie išduotas licencijas visiems ūkio subjektams tvarkyti vienoje vietoje.
Vyriausybė pavedė valstybės įmonei Registrų centrui sukurti informacinę sistemą, skirtą duomenims ir informacijai apie išduotas licencijas visiems ūkio subjektams tvarkyti vienoje vietoje.
Už atskiras sritis atsakingoms institucijoms Vyriausybė iki 2014 m. lapkričio 1 d. pavedė parengti teisės aktų projektus, kad būtų įgyvendinti Ūkio ministerijos pasiūlymai dėl leidimų (licencijų) peržiūros. Kai kurie teisės aktai jau yra priimti Seime. Pavyzdžiui, šiais metais liepos mėn. Seimui priėmus Lietuvos Respublikos kredito unijų įstatymo pakeitimo įstatymą, panaikintas reikalavimas, norint įsteigti kredito uniją, gauti ne tik priežiūros institucijos licenciją, bet ir priežiūros institucijos išduotą leidimą, t. y. panaikintas dvigubas licencijavimas, paliekant reikalavimą subjektui gauti tik vieną licenciją.
Ūkio ministerija licencijų peržiūros metu įvertinusi institucijų pateiktą informaciją apie 423 licencijų rūšis, nustatė, jog Lietuvoje per metus vidutiniškai išduodama apie 180 000 licencijų. Ūkio ministerijos duomenimis, daugiausia yra išduodama kelių transporto veiklos licencijų (16 000 vnt.), maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimų (6408 vnt.), bendrosios praktikos licencijų (4272 vnt.), medicinos praktikos licencijų (2019 vnt.), leidimų įsigyti, parduoti ar kitaip perleisti nuodingąją medžiagą (390 vnt.).
Ūkio ministerijos pristatyti Lietuvoje ūkinės veiklos išduodamų leidimų (licencijų) peržiūros rezultatai bus teikiami Seimui.
Licencijų peržiūra atlikta įgyvendinant Nacionalinės kovos su korupcija 2011–2014 metų programą, taip pat šešioliktosios Vyriausybės 2012–2016 metų programą.