Pirmiesiems lankytojams 10 val. banko duris atvėrė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, pasveikinęs ir pakvietęs svečius į banko vidų.
„Atviros durys – vienas iš ekonominio švietimo projektų, kurio ėmėmės norėdami plačiau skleisti žinias apie ekonomiką, finansus ir taip prisidėti prie visuomenės finansinio raštingumo didinimo. Lūkesčius gerokai pranokęs lankytojų skaičius rodo ne tik teisingai pasirinktą bendravimo su visuomene formą, bet ir finansinių žinių poreikį. Tai įkvepia panašiems renginiams ateityje“ – džiaugėsi V. Vasiliauskas.
Jis ir daugiau nei pusę šimto kitų banko tarnautojų šių metų atvirų durų dienos lankytojams pasakojo apie šalies centrinio banko veiklą, jo išskirtinį vaidmenį siekiant finansinio stabilumo, apie užsienio atsargų investavimą, kredito įstaigų priežiūrą, ekonomikos raidos prognozavimą, mokėjimo sistemų valdymą. Įgytas žinias lankytojai tikrino pasisekimo sulaukusiose viktorinose.
Renginio „Lietuvos banke – atviros durys“ lankytojai apžiūrėjo senąją pinigų saugyklą, iš kurios į bankus iškeliavo pirmieji litai, išleisti Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę.. Lankytojams buvo atviras Valdybos pirmininko kabinetas, Valdybos posėdžių salė
Žmones ypač traukė iš 20 litų banknotų sudėliota 1 000 000 litų vertės banknotų piramidė, pinigų ekspertizės stendas. Prie jo buvo galima sužinoti apie litų apsaugos požymius, kaip išvengti padirbtų pinigų. Ir jauni, ir vyresni žmonės smalsiai žvelgė į banko šarvuotą automobilį, saugiai gabenantį litus.
Renginio metu eilės nutįso ir prie banko patalpose įkurto modernaus ir patrauklaus Pinigų muziejaus.
Atverdamas duris visuomenei Lietuvos bankas paminėjo savo gimtadienį: bankas pradėjo veikti 1922 m. spalio 2 d., kai į apyvartą buvo išleistas litas. Šių metų spalio 1 d. sukako 19 metų, kai sukurta Nepriklausomybę atgavusios Lietuvos nacionalinė pinigų sistema, ir talonai tapo laikinuoju piniginiu vienetu. Lietuvos istorinio pavadinimo pinigai litai į apyvartą vėl išleisti 1993 m. birželio 25 d.