Priimtas sprendimas numatyti valstybės biudžete galimybę 2023 m. didinti krašto apsaugos finansavimui skiriamus asignavimus neviršijant 3 proc. BVP ribos.
Skolintis valstybės vardu bus galima tuomet, kai atsiras papildomų lėšų poreikis įgyvendinant karinės infrastruktūros projektus, kuriais siekiama operatyviai užtikrinti NATO sąjungininkų pajėgų priėmimą Lietuvoje, nurodo ministerija.
„Atsižvelgiant į dabartinę saugumo situaciją ir poreikį kuo greičiau pasirūpinti nauja karine infrastruktūra mūsų ir mūsų sąjungininkų kariams, suplanuotų 2,52 proc. BVP gynybai kitiems metams gali nepakakti, todėl galimybė skolintis yra reikalinga. Visuomet siekėme 3 proc. BVP finansavimo krašto apsaugai ir turime aiškų planą, kaip asignavimus panaudoti. Numatytas KAM biudžetas užtikrins ilgalaikių gynybos poreikių tenkinimą, o taip pat – pajėgumų atstatymą, kuris reikalingas, nes ir toliau tęsime nuolatinę karinę paramą Ukrainai“, – sako A.Anušauskas.
Planuojami 2023 m. asignavimai Krašto apsaugos ministerijai yra 1774,6 mln. eurų – tai yra beveik 127,6 mln. eurų daugiau nei 2022 m. Šiais metais krašto apsaugai skirti asignavimai siekė 1647,4 mln. eurų, įvertinus metų eigoje papildomai skirtus 446 mln. eurų. Kitų metų biudžete išlaikomas šiemet pasiektas 2,52 proc. BVP dydis.
Lyginant su LR Vyriausybės spalį teiktu Krašto apsaugos ministerijos biudžeto projektu, LR Seimo priimtame valstybės biudžete numatyti papildomi 3,6 mln. eurų Lietuvos šaulių sąjungai, rašoma KAM pranešime.
Krašto apsaugos ministerijos biudžeto projekte prioritetai teikiami šioms sritims: Lietuvos kariuomenės modernizacijai ir plėtrai (ugnies galiai ir manevrui stiprinti, karių apsaugai gerinti ir amunicijai kaupti), karių tarnybos apmokėjimo ir socialinių garantijų gerinimui, priimančiosios šalies paramos infrastruktūrai kurti ir sąlygoms gerinti į Lietuvą atvykstantiems JAV ir kitų šalių sąjungininkų kariams, piliečių atsparumui ir aktyviam dalyvavimui stiprinant nacionalinį saugumą, kibernetinio saugumo stiprinimui.