Per ketvirtį – antrąjį ketvirtį, palyginti su sausio-kovo mėnesiais – darbo sąnaudos padidėjo 2,3 proc., iš jų verslo įmonėse – 2,5 proc., pranešė Statistikos departamentas.
Per metus vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos augo visų veiklos rūšių įmonėse, įstaigose ir organizacijose, labiausiai informacijos ir ryšių (14 proc.), profesinės, mokslinės ir techninės veiklos (12,7 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto (12,6 proc.), meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos (12,1 proc.) įmonėse.
Darbo sąnaudos per ketvirtį labiausiai didėjo informacijos ir ryšių (5,7 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto (4,6 proc.), finansinės ir draudimo veiklos (3,9 proc.), nekilnojamojo turto operacijų (3,8 proc.) įmonėse – 3,8 proc., o apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonėse sumažėjo 2 procentais.
Anot statistikų, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudų augimą, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2016-ųjų ketvirčiu, lėmė nuo 2016-ųjų liepos padidinta minimalioji mėnesinė alga, padidintas darbo užmokestis asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, nuo rugsėjo padidintas darbo užmokestis švietimo įstaigų darbuotojams, nuo šių metų pradžios padidinta tam tikrų žemiausių kategorijų valstybės tarnautojų pareiginė alga, didesnės išeitinės išmokos, didesnė darbo apimtis ir kitos priežastys.
Vienos dirbtos valandos „bruto“ darbo užmokestis ir išmokos natūra pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse per metus padidėjo 10 proc., iš jų verslo įmonėse – 10,2 procento. Kitos darbo sąnaudos (socialiniai darbdavio įnašai ar įmokos) padidėjo 11,6 proc., iš jų verslo įmonėse – 11,4 procento.