Tai gali būti pirmas kartas, kai Australija pateiks skundą organizacijai, tačiau prekybos ministras Simonas Birmingamas perspėjo, jog tolesni veiksmai gali persikelti į kitus sektorius, nes prekybos partnerių santykiai tarp dviejų šalių ir toliau blogėja.
Pasak ministro, Pekino nustatytos 80 proc. priemokos už miežių importą iš Australijos „neturi pagrindo“ ir „nėra pagrįstos faktais ir įrodymais“.
„Remdamiesi jau surinktais įrodymais, duomenimis ir analize, esame įsitikinę, kad Australija turi nepaprastai tvirtų argumentų“, – pridūrė S.Birmingamas.
Kinija tvirtina, kad javai yra auginami pasitelkiant vyriausybės subsidijas ir parduodami pigiau, todėl jiems turi būti taikomi antidempingo muitai.
Australijos miežių eksportas į Kiniją iki pastarosios audros siekė 1 mlrd. JAV dolerių per metus ir daugiausia jie buvo naudojami alaus gamybai.
Australijos pramonės organizacija „GrainGrowers“ palankiai įvertino vyriausybės sprendimą, pažymėjusi, kad Kinijos muitai per ateinančius penkerius metus sektoriui gali kainuoti apie 1,9 mlrd. JAV dolerių.
Ekspertai teigia, kad Pekinas nuo 2018 metų svarstė galimybę apriboti Australijos miežių importą nerimaudamas, jog Kinija, kuri užaugina tik apie 20 proc. viso derliaus poreikio, yra pernelyg priklausoma nuo importo.