Mašinų pirkimo bumą, kuris kilo, nes kazachai prieš didinant mokesčius stengėsi parsivežti kuo daugiau automobilių, dabar turguose pakeitė štilis ir pagyvėjimo nesitikima, rašo „Verslo žinios“.
„Utenos automobilių turgus baigia numirti. Nepadėjo net mokesčio už mašinų eksploataciją mažinimas. Tiesiog nėra kuo pakeisti pirkėjų iš Kazachstano“, – guodėsi bendrovės „Riedvė“, eksploatuojančios automobilių prekyvietę, direktoriaus pavaduotojas Jonas Vasalauskas.
Jis skaičiuoja, kad 2009 metais per savaitę į tolimą šalį automobilvežiais ir geležinkeliu buvo išsiunčiama 400–500 mašinų. Šiandien per savaitę visame mieste parduodama iki 50 nenaujų automobilių.
„Eksportas į Kazachstaną gelbėjo Marijampolės prekybininkus ir vežėjus. Dabar nebeturime ir šio šaltinio“, – aiškino bendrovės „Autocentrum A5“, valdančios automobilių prekybos aikšteles Marijampolėje, direktorius Tomas Norbutas.
Jis skaičiavo, kad automobilių prekybininkų apyvarta kris mažiausiai 20 procentų. „Muitai išaugo 80 proc. ir konkuruoti su Rusijoje gamyklas turinčiais gamintojais nenaujų mašinų pardavėjams jau sudėtinga. Vietos turguose kainos kilo 20–30 proc. ir, panašu, prekybininkai tiesiog lauks, pardavinės prieš įsigaliojant naujiems mokesčiams įvežtas mašinas“, – sakė komercijos atašė Kazachijos Respublikoje Raimondas Martinavičius.
Komercijos atašė teigė, kad Kazachstano Vyriausybė jau anksčiau svarstė, kaip riboti naudotų automobilių antplūdį.