Pasak šaltinių, paieškai vadovaus JAV nacionalinės ekonomikos tarybos vadovas Gary Cohnas, buvęs „Goldman Sachs“ prezidentas. Beje, daugelis ekspertų mano, kad ir jis pats galėtų tapti FRS vadovu.
J.Yellen kadencija baigiasi 2018 metų sausį ir D. Trumpas anksčiau yra pareiškęs, kad ji galėtų būti skirta naujai kadencijai. Šis jo pareiškimas visiškai prieštarauja tam, ką jis kalbėjo per savo rinkimų kampaniją, kai kritikavo FRS ir centrinio banko vadovę už tai, kad palūkanų normos išlaikomos pernelyg žemuose lygiuose.
Daugelis analitikų atkreipia dėmesį į tai, kad po savo pergalės rinkimuose D.Trumpas pakeitė nuomonę ir liovėsi kritikavęs centrinį banką. Be to, per asmeninį pokalbį jis padėkojo J.Yellen už gerą darbą.
Visgi kai kurie ekonomistai, įskaitant Pensilvanijos universiteto Vortono verslo mokyklos profesorių Peterį Contį Browną, mano, kad tai tęsis tik tol, kol FRS pinigų politika tenkina prezidentą.
Konfliktas tarp D.Trumpo ir FRS vadovybės gali įvykti jau artimiausiu metu, jeigu prezidentui pavyks ištesėti tam tikrus su ekonomika susijusius pažadus, įskaitant mokesčių mažinimą ir valstybės išlaidų didinimą.
Analitikų nuomone, tokiu atveju FRS, visų pirma atsižvelgdamas į rekordiškai žemą nedarbo lygį, paspartins palūkanų normų didinimą, kad išvengtų per didelio infliacinio spaudimo.
Tačiau didelės normos prieštarauja D. Trumpo ketinimui pasiekti, kad JAV bendrasis vidaus produktas (BVP) augtų po vidutiniškai 3 proc. per metus. Savo ruožtu JAV centrinis bankas mano, jog yra pagrįsta ilguoju laikotarpiu tikėtis maždaug 2 proc. ekonomikos augimo tempo.
Be to, J.Yellen prieštarauja finansų rinkų reguliavimo mažinimui ir kai kurių Doddo-Franko įstatymo nuostatų panaikinimui.
Jos nuomonė, priemonės, kurių buvo imtasi po 2008–2009 metų finansų krizės siekiant sugriežtinti finansų įmonių kontrolę, padėjo padidinti finansų sistemos stabilumą.
Tuo tarpu D.Trumpas mano, kad dėl pernelyg griežtų bankų kapitalui keliami reikalavimų lėtėja šalies ekonomikos augimas.
Visi šie prieštaravimai gali būti išspręsti, jeigu naujuoju FRS vadovu taps G.Cohnas.
„Goldman Sachs“ banke 26 metus dirbęs investuotojas kaip niekas kitas supranta visus mažų palūkanų normų privalumus ir kartu neslepia, jog prieštarauja pernelyg griežtam bankų veiklos reguliavimui.
Visgi jis gerbia FRS nepriklausomumą nuo politinių sprendimų ir plačius jo įgaliojimus.
Be to, G. Cohnas dar nuo darbo „Goldman Sachs“ laikų yra pažįstamas su daugeliu aukštų FRS pareigūnų, įskaitant Niujorko federalinio rezervo banko vadovą Williamą Dudley.