Paklausa pastaruoju metu auga visose trijose Baltijos šalyse, tačiau 61 proc. įmonių finansų direktorių Latvijoje, 55 proc. - Lietuvoje ir 40 proc. - Estijoje nerimauja dėl jų produkcijos paklausos.
Kvalifikuotos darbo jėgos pakankamumas taip pat kelia nerimą Baltijos šalių įmonėms. Problema tai laiko 43 proc. finansų direktorių Lietuvoje, 39 proc. - Latvijoje ir 33 proc. - Estijoje.
Atlyginimai yra trečioji problema, dėl kurios nuogąstauja 51 proc. Lietuvos, 41 proc. Estijos ir 24 proc. Latvijos įmonių finansų direktorių.
Banko valdybos narys Intas Krastas sakė, kad su darbo jėga susiję klausimai gali artimiausiu metu kelti problemų stambioms Baltijos šalių įmonėms. Nedarbo lygis mažėja visose trijose Baltijos šalyse, o mažėjant darbuotojų, kyla nerimas dėl augančių atlyginimų, kurie ypač sparčiai kyla Latvijoje ir Estijoje.
Tačiau Baltijos šalių įmonės nesusiduria su finansavimo problemomis. Pavyzdžiui, tik 5 proc. stambių įmonių Latvijoje nerimauja dėl finansavimo galimybių, o 7 proc. nuogąstauja dėl palūkanų normų.
Dauguma Baltijos šalių įmonių finansų direktorių – 88 proc. Latvijoje ir Lietuvoje bei 74 proc. Estijoje – mano, kad palūkanų normos nesikeis per artimiausius 12 mėnesių. Kad jos augs mano 18 proc. finansų direktorių Estijoje bei 8 proc. Latvijoje ir Lietuvoje.
Apklausa atlikta rugsėjo mėnesį. Joje dalyvavo 263 įmonių, kurių metinė apyvarta viršija 20 mln. eurų, finansų direktoriai.