Pasak asociacijos, nors prašymų atidėti įmokas tebėra sulaukiama nedaug, finansų sektorius atsiliepia į nuogąstavimus dėl ateities neapibrėžtumo ir solidarizuojasi su visuomene bei valstybe.
Anot LBA prezidentės Eivilės Čipkutės, šiuo metu paskolas turinčių įmonių ir gyventojų situacija nuteikia optimistiškai.
„Tačiau tuo pačiu metu girdime verslo bendruomenės nuogąstavimus dėl ateities neapibrėžtumo. Atnaujinami moratoriumai – tarsi saugos pagalvė jaučiantiems netikrumą dėl savo finansinių galimybių, kuria galima pasinaudoti šioms netikėtai pasikeitus“, – pranešime sakė E.Čipkutė.
Bankų klientai, dėl pandemijos patiriantys finansinių sunkumų, nekeičiant sutarties ir palūkanų galės paskolos arba lizingo įmokas sumokėti vėliau. Dėl to bus galima kreiptis nuo sausio 25 iki kovo 31 dienos.
Bendras atidėjimo laikas, priklausomai nuo įsipareigojimo rūšies, gali sudaryti iki 6-9 mėnesių, įmonėms – iki 6 mėnesių.
Pernai bankų moratoriumas inicijuotas balandį ir galiojo iki rugsėjo pabaigos. Juo pasinaudojo iš viso apie 10 tūkst. gyventojų bei įmonių, o atidėtų įsipareigojimų vertė siekė 1,5 mlrd. eurų.
LBA priklauso bankai „Citadele“, „Luminor“, „Swedbank“, SEB, Šiaulių, Medicinos ir „Revolut“ bankai, „Danske Bank“, Lietuvos centrinė kredito unija.