Bankų išlaidos išsikėlimui iš Didžiosios Britanijos gali siekti 50 tūkst. svarų darbo vietai

Tarptautinių bankų išlaidos išsikėlimui iš Didžiosios Britanijos po to, kai ši visuotiniame referendume nusprendė trauktis iš Europos Sąjungos, gali siekti 50 tūkst. svarų sterlingų vienai darbo vietai.
Demonstracija Londone
Asociatyvi nuotrauka / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Tokias galimas sąnaudas apskaičiavusi tarptautinė verslo konsultacijų bendrovė „Synechron“ teigia, kad jas sudarytų išlaidos darbuotojų perkėlimui, atleidimui ir naujų įdarbinimui, taip pat naujoms būstinėms tokiuose Europos didmiesčiuose kaip Amsterdamas, Dublinas, Paryžius ar Frankfurtas prie Maino.

Kai kurie tarptautiniai bankai, įskaitant „Citigroup“, „Goldman Sachs“ ir HSBC, jau yra pareiškę, kad dėl „Brexit“ bus priversti Didžiosios Britanijos padalinius perkelti į kitas ES šalis, kad ir toliau galėtų veikti bloko rinkoje.
Atitinkami ES įstatymai bet kurioje ES šalyje registruotam bankui suteikia teisę veikti visoje Bendrijoje.

„Finansinis pasas yra gyvybiškai svarbus daugumai bankų Europoje ir jiems teks rimtai pagalvoti bei nuspręsti, kuriame ES mieste esantis padalinys labiau atitiktų jų pačių bei jų klientų interesus“, – teigiama „Synechron“ apžvalgoje, kurią cituoja „Bloomberg“ agentūra.

JAV bankininkystės milžino „JPMorgan Chase“ vadovas Jamesas Dimonas yra perspėjęs, jog dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES į kitas valstybes gali tekti perkelti apie 4 tūkst. darbuotojų ir tai gali kainuoti maždaug 200 mln. svarų sterlingų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų