Tokiu būdu bankų klientams tektų prisiimti iki paskolos likučio perskaičiavimo momento patirtus nuostolius.
Euras Šveicarijos franko atžvilgiu, lyginant su 2008 m., yra sustiprėjęs apie 50 proc.
Komitetas taip pat rekomendavo Lietuvos bankui įvertinti, ar toks sprendimo būdas, jeigu jis būtų įgyvendintas, nesukeltų grėsmės Lietuvos bankų sistemos stabilumui.
Tokioms rekomendacijoms pritarė 6 komiteto nariai, 3 balsavo prieš, ir vienas susilaikė.
„Nordea“ Lietuvos skyriaus ir klientų ginčas kilo dėl 2008 metais išduotų paskolų Šveicarijos frankais.
15min jau rašė, kad su banko siūlymais nesutinkantys klientai ketina kreiptis į teismą.
Bankas numoja ranka
„Nordea“ teisės departamento vadovo pavaduotojas Vilmantas Martišius teigia, kad LR Seimo statute nėra suteikta teisės Seimo komitetams spręsti indvidualių ginčų.
„Seimo komitetai turi teisę užsiimti teisėkūrine veikla ir atliekant parlamentinę kontrolę vertinti Valstybės institucijų veiklą, tačiau neturi teisės patys reikalauti pakeisti priimtus sprendimus ar kištis į civilinius banko ir jo klientų santykius“, – aiškina V.Martišius.
Anot jo, nagrinėjant šį klausimą Biudžeto ir Finansų komiteto posėdyje banko atstovai neišgirdo nei pasiūlymų tobulinti teisės aktus, nei buvo svarstoma valstybės institucijų veikla ir tuo esą gali įsitikinti visi pasiskaitę komiteto posėdžių protokolus.
“LR Seimo statute nėra suteikta teisės Seimo komitetams spręsti indvidualių ginčų, todėl Seimo Biudžeto ir Finansų reikalų komitetas priimdamas tokį sprendimą veikė galimai pažeisdamas jo veiklą reglamentuojantį teisės aktą ir viršydamas savo kompetencijos ribas, todėl priimtas sprendimas yra niekinis“, - teigia V.Martišius.
„Nordea“ atstovas primena, dar kartą primena, LR Konstitucijos 109 str. teisingumą Lietuvoje vykdo tik teismai. O banko ir jo klientų ginčus neteismine tvarka nagrinėja Lietuvos Bankas, kuris jau priėmė klientams nepalankų sprendimą – jo klientai neapskundė teismui.