Nauja skaitmeninių mokėjimų sistema su kriptovaliuta „GlobalCoin“ pradės veikti maždaug dešimtyje šalių nuo 2020 metų pirmojo ketvirčio, teigiama transliuotojo interneto svetainėje.
Anksčiau buvo pranešama, kad „Facebook“ deda dideles pastangas kurdama savo projektą „Project Libra“, skirtą decentralizuotai viešai transakcijų saugojimo sistemai, kartu siekdama pašalinti daugelio vartotojų abejones dėl privatumo apsaugos spragų.
Visgi atrodo, kad bendrovė yra numačiusi nedelsti. Pasak BBC, „Facebook“ jau konsultavosi su Anglijos banko vadovu Marku Carney (Marku Karniu) ir JAV valstybės iždo pareigūnais. Tikimasi, kad bendrovei pavyks konkretizuoti savo planus jau šią vasarą.
„Facebook“ ketina naudoti vadinamąją stabiliąją kriptovaliutą – skaitmeninį vienetą, susietą su JAV doleriu, priešingai nei anarchiškesnės virtualios mokėjimo priemonės, pavyzdžiui, bitkoinai, tvirtinama anksčiau pasirodžiusiuose „Bloomberg“ ir „The Wall Street Journal“ pranešimuose.
„Facebook“, turinti daugiau nei du milijardus savo platformų naudotojų, įskaitant „WhatsApp“ ir „Instagram“ platformas, turi puikias galimybes sėkmingai išpopuliarinti savo kriptovaliutą ir konkuruoti su tokiomis plarformomis kaip „WeChat“ Kinijoje, kur „Facebook“ yra uždrausta.
„WeChat“ savo vartotojams leidžia kalbėtis, apsipirkti ir žaisti žaidimus neišeinant iš platformos, o tokia „vieno langelio“ paslauga leidžia surinkti daugiau pajamų.
„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas pareiškė, kad perėjimas prie elektroninės komercijos yra logiška reklama pagrįsto verslo modelio raida.
Tačiau toks žingsnis greičiausiai lems kruopštesnę priežiūrą iš reguliavimo institucijų pusės tuo metu, kai „Facebook“ ir taip tenka gintis nuo kaltinimų piktnaudžiavimu privatumo apsauga ir suklastotų naujienų sklaida.
Neseniai „Facebook“ pranešė per pirmąjį šių metų ketvirtį uždariusi 2,19 mlrd. netikrų paskyrų – beveik dvigubai daugiau nei per ankstesnius tris mėnesius.
Visgi M.Zuckerbergas ketvirtadienį atmetė mintį padalinti socialinės žiniasklaidos milžinę į kelias bendroves, sakydamas, kad tai trukdytų kovoti su apgaulingu ir žalingu interneto turiniu.