Praėjusią savaitę daugiau kaip 2,4 mln. žmonių užsiregistravo dėl nedarbo išmokų, kurie neteko darbo užsidarius virtinei įmonei, pranešė Darbo departamentas.
Tai reiškia, kad tokių žmonių skaičius pasiekė neįtikėtiną 38,6 mln. skaičių, o šis rodiklis rodo dar neregėtą darbo rinkos griūtį.
Septynias pastarąsias savaites naujų paraiškų skaičiai lėtėjo, tačiau išliko kvapą gniaužiantys – net 10 kartų didesni nei prieš prasidedant krizei.
Tai rodo, kad nors įvairios valstijos pastarąsias tris savaites pradėjo švelninti karantino priemones, užimtumo lygis vis dar išlieka žemas, o koronaviruso protrūkis vis dar kenkia įmonėms ir naikina darbo vietas.
„Nors besitęsiantis naujų paraiškų dėl nedarbo išmokų skaičiaus mažėjimas yra gera žinia, darbo rinka vis dar yra siaubingos būklės“, – teigė „PNC Financial“ vyriausiasis ekonomistas Gusas Faucheris.
JAV Federalinio rezervo sistemos (FRS) vadovas Jerome’as Powellas savaitgalį teigė, kad nedarbas Jungtinėse Valstijose gegužę ar birželį gali išaugti iki 20–25 proc. – toks lygis paskutinį kartą buvo fiksuotas per Didžiąją depresiją beveik prieš 90 metų.
Balandžio mėnesį nedarbas siekė 14,7 proc. – tokio skaičiaus taip pat nebuvo nuo ketvirtojo praėjusio amžiaus dešimtmečio.